Steam iade parası gelmedi

Arkadaşlar bu indirimlerde bayağı oyun deneyip iade etmiştim ve hepsi 1 günde onaylanıyordu ve parası hesabıma geliyordu. 14 şubat'ta indirimde The Witcher 2 aldım. Aynı gün iade talebi oluşturdum. Gmail'ime mesaj geldi. İadem 14 şubat'ta alınmış. Bu arada çok oyun alıp iade ettiğim için artık Gmail'imde her iademin altında “yakın zamanda birçok iade talep ettiniz. Lütfen iade sisteminin oyunları denemek için olmadığını unutmayın. Eğer iade sistemini suistimal ettiğinizi anlarsak gelecekteki iadelerinizi reddedeceğiz.” yazısı geliyor.

Eki Görüntüle 883281

Eki Görüntüle 883283

Şu an 17 şubat ve 3 gündür hesabıma iade parası gelmiyor. Hesabı hep kontrol ediyorum ama para miktarının yanında bekleyen vb. bir şey de yazmıyor. Ne yapmalıyım?

50 kere oyun alıp iade edersen tabii bekletirler.

Arkadaşlar bu indirimlerde bayağı oyun deneyip iade etmiştim ve hepsi 1 günde onaylanıyordu ve parası hesabıma geliyordu. 14 Şubat'ta indirimde The Witcher 2 aldım. Aynı gün iade talebi oluşturdum. Gmail'ime mesaj geldi. İadem 14 Şubat'ta alınmış. Bu arada çok oyun alıp iade ettiğim için artık Gmail'imde her iademin altında “yakın zamanda birçok iade talep ettiniz. Lütfen iade sisteminin oyunları denemek için olmadığını unutmayın. Eğer iade sistemini suistimal ettiğinizi anlarsak gelecekteki iadelerinizi reddedeceğiz.” yazısı geliyor.

Eki Görüntüle 883281

Eki Görüntüle 883283

Şu an 17 Şubat ve 3 gündür hesabıma iade parası gelmiyor. Hesabı hep kontrol ediyorum ama para miktarının yanında bekleyen vb. bir şey de yazmıyor. Ne yapmalıyım?
Talep incelenecek sonra para gönderilecek bir kaç gün sonra da steam cüzdanda para kullanılabilir bil hal alacaktır.

Arkadaşlar bu indirimlerde bayağı oyun deneyip iade etmiştim ve hepsi 1 günde onaylanıyordu ve parası hesabıma geliyordu. 14 şubat'ta indirimde The Witcher 2 aldım. Aynı gün iade talebi oluşturdum. Gmail'ime mesaj geldi. İadem 14 şubat'ta alınmış. Bu arada çok oyun alıp iade ettiğim için artık Gmail'imde her iademin altında “yakın zamanda birçok iade talep ettiniz. Lütfen iade sisteminin oyunları denemek için olmadığını unutmayın. Eğer iade sistemini suistimal ettiğinizi anlarsak gelecekteki iadelerinizi reddedeceğiz.” yazısı geliyor.

Eki Görüntüle 883281

Eki Görüntüle 883283

Şu an 17 şubat ve 3 gündür hesabıma iade parası gelmiyor. Hesabı hep kontrol ediyorum ama para miktarının yanında bekleyen vb. bir şey de yazmıyor. Ne yapmalıyım?

Ben IPhone'dan 9 TL'lik oyun içi satın alma yapmıştım iade istedim 1 ay içerisinde geldi ayrıca bana da Apple iade edilmiştir yazdığında para gelmemişti birkaç hafta sonra geldi merak etme gelir paran.

Dedikleri gibi suistimal ettiğinizi tespit etmişler sanırım.

Hocam talebi almışlar inceliyorlar. Kısa bir süre sonra dönerler merak etmeyin. Ve dediğiniz gibi suistimal etmiş olabilirsiniz.

Geçmiş olsun büyük ihtimalle geri dönmezler ama son bir şansınız var bundan sonra başka oyunları iade ettiğinizde çok büyük sıkıntı çıkabilir.

İadeler Steam üzerinden ürün alımında risk faktörünü ortadan kaldırmak üzere tasarlanmıştır, oyunları elde etmek için ücretsiz bir yol olarak değil. İade hizmetini kötüye kullandığınızı düşünürsek, bunları size sunmayı durdurabiliriz. İndirimden hemen önce alınmış bir ürünün iade edilerek ardından indirimli fiyatıyla satın alınmasını kötüye kullanma olarak değerlendirmiyoruz.

İade sistemini sık kullanırsan iade banı yiyebilirsin. Bu cezanın da herhangi bir süresi yok.

Tam okumadınız sanırım arkadaş 1 günde onaylanıyordu demiş.

Tamam da, her zaman müsait olmayabilirler. Biraz daha beklemesi lazım bence. Aksi takdirde blackliste almış olabilirler arkadaşı.

Talebi iptal et. Yeni talep oluştur. Açıklama kısmına bir şeyler yazmadığından iade olmuyor. Açıklama kısmına bir şeyler yaz, 5 saat içinde dönerler.

50 kere oyun alıp iade edersen tabii bekletirler.

Talep incelenecek sonra para gönderilecek birkaç gün sonra da Steam cüzdanda para kullanılabilir bil hal alacaktır.

Ben IPhone'dan 9 TL'lik oyun içi satın alma yapmıştım iade istedim 1 ay içerisinde geldi ayrıca bana da Apple iade edilmiştir yazdığında para gelmemişti birkaç hafta sonra geldi merak etme gelir paran.

Hocalarım şu an çok sevindim. Ben ilk iade talebi gönderdiğimde 3 gün kabul etmediler. Dün iademi iptal edip açıklama yazarak iade gönderdim optimizasyonu sorunlu diyerek iade gönderdim. Az önce "gecikmeden dolayı özür dileriz" diyerek steamdan mesaj geldi. Bana iade parasını verdiler ve normalde iade edince 24 saatlik bir bekleme süresi veriyordu bu sefer hiç bekleme süresi vermeden para iadesi yaptılar. :)

Hocalarım şu an çok sevindim. Ben ilk iade talebi gönderdiğimde 3 gün kabul etmediler. Dün iademi iptal edip açıklama yazarak iade gönderdim optimizasyonu sorunlu diyerek iade gönderdim. Az önce "gecikmeden dolayı özür dileriz" diyerek steamdan mesaj geldi. Bana iade parasını verdiler ve normalde iade edince 24 saatlik bir bekleme süresi veriyordu bu sefer hiç bekleme süresi vermeden para iadesi yaptılar. :)
Siz yine de bu sistemi suistimal etmeyin. Hayırlı olsun.

Bende senin gibi bir oyunu iade ettim 2-3 kere iptal edip yeniden yaptım parayı vermediler o yüzden bu konuda tecrübeliyim çok öyle yapmasan iyi olur. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı