Steam iade ücreti ne zaman gelir?

creative111

Hectopat
Daha fazla  
Steam' den oyun aldım 2 tane. Oyunları hiç oynamadan iade ettim, indirmedim bile.
Outlook hesabıma ürün iade edildi yazısı geldi fakat param daha Innal hesabıma yüklenmedi.
4 gündür bekliyorum. İade olur mu param gelir mi yoksa başka bir şey yapmam gerekir mi?

Zamanında iade yapmıştım ve kurallar değişmediyse biraz bahsetmek isterim. Öncelikle iade talebinde bulunduğunuz sırada oyunu yanlış hatırlamıyorsam;
  • Bir oyunu sadece satın aldıktan sonraki 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
  • İade edeceğiniz oyunu 2 saatten fazla oynamamış olmanız gerekir.
  • Oyun Steam’den satın alınmış olmalı
Bu süreçleri aşmadıysanız iade edebilirsiniz fakat iade sırasında para kartınıza aktarılmıyor. Steam cüzdanınıza geliyor. İade süreci kişiden kişiye değişiyor, her şeyin ilacı zamandır. Benim iadem 2 günde gerçekleşmişti.

15 gün içinde yolluyorlar paranı merak etme gelir. Bu aralar çok yoğunluk var umarım 5 Temmuz'dan önce gelir :)

Benim iade talebim 27 Haziran'da kabul edildi hala bekliyorum 6 gun olmus :(

İade ederken soruyor muydu ya? Ben göremedim mi bilmiyorum kart da kayıtlıydı oysa ki. Neyse kusura bakmayın, bilgilendirme için sağ olun.
İkı seçenek sunuyor ya o para Steam hesabına yollanıyor ya da sen istersen kredi/banka kartına.

Önceki yıllar gibi gecikme olmuyor diye biliyordum. En azından benim iade ettiklerim, 24 saat içinde iade gerçekleşti. 4-5 gün önceden bekliyorduk. Belki yoğunluktan dolayıdır.

Cumartesi yanlışlıkla Batman Arkham Origins yerine Arkham City almıştım, iade etme talebinde bulundum. E-postama baktım. 0.24'te talebim alınmış, 1.04'te iade işlemi gerçekleşmiş. Şimdi sistemin yoğunluğu nedir bilemem ama çok sürmez diye düşünüyorum. Ayrıca kredi kartına iade de yapılabiliyor.

Geri
Yukarı