Steam için gelen Çince doğrulama kodu ve isim değişikliği

Eren_16

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Daha demin oyun oynamak için Steam'ı açtığımda karşılaştığım manzara beni şaşırttı. İsimim Çince olmuş Gmail'e baktığımda geçmiş giriş yoktu. Ancak gelen mailler çinceydi. Hemen Steam destekten girişlere baktığımda 1-2 saat önce Çin'den giriş yapıldığını öğrendim. Şu an bilgisayarımı taramadan geçiriyorum. Ek olarak g-mail ve hesap şifresini falan değiştirdim. Guarddan izinleri kaldırdım. Başka yapmam gereken bir şey var mıdır?

Daha demin oyun oynamak için Steam'ı açtığımda karşılaştığım manzara beni şaşırttı. İsimim Çince olmuş Gmail'e baktığımda geçmiş giriş yoktu. Ancak gelen mailler çinceydi. Hemen Steam destekten girişlere baktığımda 1-2 saat önce Çin'den giriş yapıldığını öğrendim. Şu an bilgisayarımı taramadan geçiriyorum. Ek olarak g-mail ve hesap şifresini falan değiştirdim. Guarddan izinleri kaldırdım. Başka yapmam gereken bir şey var mıdır?

2 aşamalı doğrulama aç.

Virüs değil, Steam hesaplarını diğer platformlarla ilişkilendirdiysen Steam API kodları o platformla paylaşılıyor. Sızdırılmış email kullanıyorsan bu şekilde çalmış olabilirler.

2 aşamalı doğrulama aç.
Hiç kapatmadım.

Hocam virüs mü girmiş tarama da sonuç ne oldu?

Trojan çıktı sildim hepsini.

Mailin kimler girmiş bak konumun Çince gözüküyorsa sana benim yaşadığım konuyu atabilirim Epic Games hesaplarınada bak.

Maile kim girdi nasıl bakacağım?

Virüs değil, Steam hesaplarını diğer platformlarla ilişkilendirdiysen Steam API kodları o platformla paylaşılıyor. Sızdırılmış email kullanıyorsan bu şekilde çalmış olabilirler.

Birkaç tane vardı. Ama dediğim gibi şimdi tüm cihazlardan çıkış yap dedim. Mail ve şifreleri değiştirdim. API siteleride engelleme var mı?

Sizce sıfırlamalı mıyım?

Son düzenleme:
Hiç kapatmadım.

Birkaç tane vardı. Ama dediğim gibi şimdi tüm cihazlardan çıkış yap dedim. Mail ve şifreleri değiştirdim. API siteleride engelleme var mı?

Sizce sıfırlamalı mıyım?

Steam'de tüm eşlenmiş sitelerden çıkış seçeneği var diye biliyorum. Nasıl yapılıyor fikrim yok

Hiç kapatmadım.

Sizce sıfırlamalı mıyım?

Steam API sitelerini kaldırmak için Steam'ın sitesi vardı oradan kaldırabilirsiniz hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı