Steam iki hesaptaki bakiye birleştirilir mi?

Satın alım veya takas yoluyla bakiye birleştirmekten bahsetmiyor üye. Direkt olarak 2 hesapta bulunan bakiyenin tek bir hesaba aktarılmasından bahsediyor.
Üye direkt olarak birleştirmeden bahsetmemiş, açık uçlu olarak sorusunu sormuş. Eğer üye direkt birleştirmek istiyorum ben deseydi dediğiniz doğruydu fakat herhangi bir şart koşmamış. Yaptığınız bu yorum gelebilecek yeni çözümler için köstek bir durum oluşturabileceğinden, daha sonrasında yapacağınız yorumlar için dikkatli olmanızı öneririm.

Üye direkt olarak birleştirmeden bahsetmemiş, açık uçlu olarak sorusunu sormuş. Eğer üye direkt birleştirmek istiyorum ben deseydi dediğiniz doğruydu fakat herhangi bir şart koşmamış. Yaptığınız bu yorum gelebilecek yeni çözümler için köstek bir durum oluşturabileceğinden, daha sonrasında yapacağınız yorumlar için dikkatli olmanızı öneririm.
Takas yasaklaması olan hesaplara da aynı öneriyi yapabilirsiniz.

Sistem bakiye birleştirmeye izin vermiyor, Oğuzhan'da bunu dile getirmiş. bitti bu kadar, siz dolaylı yönden birleştirme methodlarınızı uygulayabilirsiniz.

Hocam biz takas yasaklaması olmayan hesaplar üzerinden yorum yaptık. Arkadaşa bakiye birleştiremezsin deyip konuyu kapatmamız mı gerekiyor?
Dolaylı yöntemler karşınıza bir engel çıktığında işe yaramayabilir. Steam üzerinde bakiye birleştirme diye bir özellik yok ve ben de bunu belirttim. Dolaylı yöntemler herkes için geçerli olamayacağından orası beni ilgilendirmiyor.

Takas yasaklaması olan hesaplara da aynı öneriyi yapabilirsiniz.
Bence verdiğim önerinin takas yasaklı hesaplara uygun olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca önceden yaptığım yorumumda belirttiğim bu engel durumu sanırsam şaka yollu olarak tekrardan yorum olarak paylaşmanız konunun temizliğini ne kadar etkileyeceğini benden daha çok bildiğinizi varsayıyorum. Tekrardan yaptığınız yorumlara dikkat etmenizi öneririm.

Bence verdiğim önerinin takas yasaklı hesaplara uygun olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca önceden yaptığım yorumumda belirttiğim bu engel durumu sanırsam şaka yollu olarak tekrardan yorum olarak paylaşmanız konunun temizliğini ne kadar etkileyeceğini benden daha çok bildiğinizi varsayıyorum. Tekrardan yaptığınız yorumlara dikkat etmenizi öneririm.
Siz dolaylı olarak farklı bir yöntemle hesaplarda bulunan bakiyenin birleştirildiğini belirtmişsiniz ancak bu her hesapta işe yaramayabilir diyorum ben de. Benim mesajıma alıntı yaparak konuyu zaten siz uzatmışsınız.

Ben sadece Steam'de böyle bir özellik olmadığını belirttim ve sizin mesajınız üzerine hesapta bir yasaklama varsa sizin belirttiğiniz yöntemin de işe yaramayacağını belirttim.

Peki siz dolaylı yöntem belirtirken herhangi bir hesapta dolaylı şekilde takas yapmanızı engelleyebilecek farklı sebeplerin olabileceğini dile getirdiniz mi? O halde bunu da belirtmeliydiniz. Ne de olsa yasaklaması olan bir hesapta sizin belirttiğiniz yöntem de işe yaramayacaktır.

Siz dolaylı olarak farklı bir yöntemle hesaplarda bulunan bakiyenin birleştirildiğini belirtmişsiniz ancak bu her hesapta işe yaramayabilir diyorum ben de. Benim mesajıma alıntı yaparak konuyu zaten siz uzatmışsınız.

Ben sadece Steam'de böyle bir özellik olmadığını belirttim ve sizin mesajınız üzerine hesapta bir yasaklama varsa sizin belirttiğiniz yöntemin de işe yaramayacağını belirttim.

Peki siz dolaylı yöntem belirtirken herhangi bir hesapta dolaylı şekilde takas yapmanızı engelleyebilecek farklı sebeplerin olabileceğini dile getirdiniz mi? O halde bunu da belirtmeliydiniz. Ne de olsa yasaklaması olan bir hesapta sizin belirttiğiniz yöntem de işe yaramayacaktır.
Steam'de bakiye birleştiremezsiniz deyip konuyu kapatalım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'de bakiye birleştiremezsiniz deyip konuyu kapatalım mı?
Konuyu kapatmak gerektiğini söylediğimi düşünmüyorum. Normalde böyle bir şeyin olmadığını ancak farklı bir yöntem kullanılabileceğini belirtebilirsiniz.

Zaten böyle yapmışsınız ancak benim yorumuma da karışmadan edemiyorsunuz.

Örnek olarak; Papara hesabına başka bir kullanıcının banka hesabı üzerinden para göndermek imkansız çünkü böyle bir özellik bulunmuyor. Ancak bu Papara hesabına hiçbir şekilde para yatırılamayacağı anlamına mı geliyor?

Bu sorunun cevabını anladığınızda bahsetmek istediğim olayı da anlayacaksınız.

Geri
Yukarı