Steam indirme hızı stabil değil

PenaX57

Hectopat
Merhaba. Birkaç aydır bu sorunu yaşıyorum ancak pek oyun indirmediğim için takmadım kafaya. Ama şimdi oynadığım oyuna güncelleme geldi ve onu indiriyorum ancak çok yavaş ve dalgalı iniyor. Mesela birden 4 MB/S çıkıyor, sonra yavaş yavaş 100 KB'ye düşüyor. Ardından tekrar 4 MB/S çıkıyor, düşüyor, çıkıyor, düşüyor. Çok sinirime gitti bu durum. Aynı zamanda disk kullanımı az. Bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözerim?

(İnternet paketi 40 download 6.5 upload.)
1645727129787.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    42,3 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
aynı sorunu yaşıyorum çözebildiniz mi ?
Hayır. Paket yükselttim hala çok dengesiz iniyor ve çok düşük bir hızda. Şu an 100 mbps paketteyim ama çok nadiren 95 mbps hızları görebiliyorum. Mesela şu an tekrar bir oyun indirmeye çalışıyorum ama 230 kb/s de iniyor. Çok can sıkıcı bir durum.

Hayır. Paket yükselttim hala çok dengesiz iniyor ve çok düşük bir hızda. Şu an 100 mbps paketteyim ama çok nadiren 95 mbps hızları görebiliyorum. Mesela şu an tekrar bir oyun indirmeye çalışıyorum ama 230 kb/s de iniyor. Çok can sıkıcı bir durum.
İndirmelerde benimde öyle güncellemelerde bir problem yok ama 1-2 arkadaşım da aynı problemi yaşıyor tahminimce steam serverları ile alakalı.

Geri
Yukarı