Steam indirme hızı ve disk kullanımı 0'a düşüyor

Sn0WzX

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Mech OC RX 5700 XT - Ryzen 5 3600X - 1x16 GB 3000Mhz Corsair Vengeance Ram - Asus Prime B 450M-K Anakart - Dark Force 600W Psu
Daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. 1.5 GB'lık dosyayı bile dakikalarca beklemek zorunda kalıyorum. İndirme bittikten sonra da neredeyse 5 dakika kadar diskin yazmasını bekliyorum. Sorunun internetten mi yoksa diskten mi olduğunu anlayamadım. Daha önce zerre yavaşlama falan olmadan indirirdim üstüne beklemeden de girebilirdim. Şimdi niye böyle oluyor acaba?

steamindirme.png

Disk2.png

Disk.png

Ağ.png

Sorunum sadece Steam'de mevcut sanırım çünkü Epic Games sorunsuz bir şekilde indiriyor.

Epic.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu sıkıştırılmış olarak indiriyor indirdikten sonra onu çıkartıyor bazı örnekler vereyim 1.5GB oyun indirmişsin ama o oyun 5.9GB onu çıkartıyor bu oyundan oyuna değişiyor bazıları direk Full boyuttan iniyor.

Son düzenleme:
Kanka Steam'de indirme hızı limiti açık kalmış olabilir.

Baktım açık değil.

Steam'i yönetici olarak açıp deneyin.

Denedim olmadı.

Oyunu sıkıştırılmış olarak indiriyor indirdikten sonra onu çıkartıyor bazı örnekler vereyim 1.5GB oyun indirmişsin ama o oyun 5.9GB onu çıkartıyor bu oyundan oyuna değişiyor bazıları direk Full boyuttan iniyor.

Tek o olsa neyse de indirirken de yavaş indiriyor, çözülmedi hala başka oyunlarda da denedim.

HDD mi yoksa SSD mi?
HDD
Daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. 1.5 GB'lık dosyayı bile dakikalarca beklemek zorunda kalıyorum. İndirme bittikten sonra da neredeyse 5 dakika kadar diskin yazmasını bekliyorum. Sorunun internetten mi yoksa diskten mi olduğunu anlayamadım. Daha önce zerre yavaşlama falan olmadan indirirdim üstüne beklemeden de girebilirdim. Şimdi niye böyle oluyor acaba?

Eki Görüntüle 1358355

Eki Görüntüle 1358358

Eki Görüntüle 1358356

Eki Görüntüle 1358357

Sorunum sadece Steam'de mevcut sanırım çünkü Epic Games sorunsuz bir şekilde indiriyor.

Eki Görüntüle 1358366

Sorun sadece Steam'de mevcut, Origin veya Epic Games'de hiçbir sıkıntı yok zerre yavaşlama olmadan indiriyorum.

Geri
Yukarı