Steam indirmesi "0 bytes" kalıyor

yilmaz787

Hectopat
Arkadaşlar Steam de bir şey indirmeyi başlattığımda internet hızı ister iyi olsun ister kötü yarım saat falan indirilen kısmı 0 bytes da kalıyor. Ağ kullanımı falan yüksek ve görev yöneticisinden baktığım zaman Steam bir şey indiriyormuş gibi internet kullanıyor ama inmiyor. Bir süre bekledikten sonra kendiliğinden başlıyor indirme ama çok uzun sürüyor başlaması. İndirme önbelleğini temizledim yine aynı.

IMG_20210612_161649.jpg

Ben de diske yazdığını ya da okuma yaptığını düşünüyorum. Bazı oyunların güncelleme dosyaları çok küçük parçalardan oluşuyor. Diski okuması ve dosyalar için yer ayarlaması yapması uzun sürebiliyor. Özellikle de HDD kullanıyorsanız bu durumdan daha çok etkilenirsiniz.

Sol üstteki Steam yazısına tıkla / ayarlar / indirmeler / indirme bölgesi: UK - London yap.
Mantığı ne peki bunun öyle indirme hızı çok düşmez mi?
Diske yazılıyordur belki.
Ben de diske yazdığını ya da okuma yaptığını düşünüyorum. Bazı oyunların güncelleme dosyaları çok küçük parçalardan oluşuyor. Diski okuması ve dosyalar için yer ayarlaması yapması uzun sürebiliyor. Özellikle de HDD kullanıyorsanız bu durumdan daha çok etkilenirsiniz.
Disk kullanımı %0 da oluyor ama bu 0 bytes varken üstelik interneti %100 kullanmasına rağmen dosya inmiyor bu sürede.

Yeni konular

Geri
Yukarı