Steam koleksiyon kartlarını neye göre veriyor?

xDizZzy

Hectopat
Daha fazla  
Bugün oyun oynarken aklıma takılan bir soruydu, merakımı gidermek için soruyorum. Başlıkta yazan durumu açıklayabilir misiniz?

Her oyunun kendine ait koleksiyon kartı vardır. Tabii bazı oyunlarda bu kartlar yoktur. Eğer sen bir oyunu ilk defa oynarsan, 2-3 saat içinde en fazla 4 (bazıları daha fazla) tane kart veriyor. Bir de her (10 dolardı sanırım) alışverişe koleksiyon kartı veriyor. Çıkan kartlar da, random kartlar oluyor.

Oyunların kartlarını mı soruyorsun? Paralı alınmış oyunlarda iki veya üç kart düşürme hakkın oluyor. Oyunun fiyatına göre değişiyor. Hangi kartları veriyor dersen bence tamamen random atıyor. Ne denk gelirse.

Bir de her (10 dolardı sanırım) alışverişe koleksiyon kartı veriyor.
O büyük indirimlere özel bir durum.

Paralı alınmış oyunlarda iki veya üç kart düşürme hakkın oluyor.
Oyuna ait kart sayısının %40'ı kadar kart, oyunu oynayarak düşürülebiliyor.

Oyunun fiyatına göre değişiyor.
Fiyata göre değişmiyor, yapımcı kaç tane kart koymak isterse o kadar oluyor.

Şimdiye kadar gördüğüm oyun çok ucuzsa iki ortalama bir fiyatı varsa üç kart verdiği o kadar. %40 falan bir şey görmedim açıkçası:)
8 kart varsa 3-4 tane düşer mesela, 15 kart varsa 6-8 tane düşer gibi gibi.
Kaç tane düşürme hakkı kaldığını ve koleksiyonu tamamlamak için kaç kart gerektiğini kontrol etmek için rozet gidişatını kontrol edebilirsiniz:
1601500783690.png

Düşürme oranı tam olarak belirli bir değer değil zaten, daha fazla ya da az da olabilir. Biraz genel konuşmuş olabilirim sadece. :)

8 kart varsa 3-4 tane düşer mesela, 15 kart varsa 6-8 tane düşer gibi gibi.
Dediğim gibi hiç öyle bir şeye denk gelmedim henüz:) Varsa da görmedim yani. Şu ana kadar gördüğüm en fazla kart üç. Kart gidişatına bakınca da kart düşürme hakkınız kalmadı yazıyor direkt:) Sonrası takas veya parayla anca:)

Dediğim gibi hiç öyle bir şeye denk gelmedim henüz:) Varsa da görmedim yani. Şu ana kadar gördüğüm en fazla kart üç. Kart gidişatına bakınca da kart düşürme hakkınız kalmadı yazıyor direkt:) Sonrası takas veya parayla anca:)
1601501656847.png

Bu 8 kartın 8'i de düşmüş kart. (Koleksiyonu tamamlamak için bi' bu kadar daha lazım, orası ayrı :))
Görmedim demezsiniz artık hocam. :D

Geri
Yukarı