Steam "Kredi kartı bilgileriniz kredi kartı şirketiniz tarafından reddedildi" hatası

Rux

Femtopat
Daha fazla  
Öncellikle Steam hesabıma 10 TL yatırdım Papara hesabımdan 10TL çekti ama Steam hesabıma para gelmedi ve bana bu hatayı verdi:

Ödeme işleminiz tamamlanmadı. Kredi kartı bilgileriniz kredi kartı şirketiniz tarafından reddedildi.

Not: Kredi kartı şirketiniz bazı durumlarda hesabınızda bulunan bakiyenize "bloke" koyabilir ancak bu miktarı tahsil etmez. Aşağıda gösterilen bilgilerdeki olası hataları düzelttikten sonra lütfen satın almayı tekrar deneyin.

1 saat önce Steam desteğe ticket attım Papara desteğe mail attım bekliyorum.

Başka yapmam gereken bir şey var mı Steam parayı geri gönderir mi?

Kredi kartınız Online işlemlere açık mı?

Eğer cevap evet ise;¹
  • Bankanız belirli bir süre boyunca yapabileceğiniz işlem sayısını veya çevrimiçi harcayabileceğiniz miktarı kısıtlamış olabilir.
  • Yanlış CVV2 kodu girmiş olabilirsiniz.
  • Kredi kartı bilgilerinizi yanlış girmiş olabilirsiniz.
  • Şüpheli satın alımlardan ötürü hesabınız kısıtlanmış olabilir.
  • Kredi kartınızın süresi geçmiş olabilir.
  • Bankanız hileli gözüken satın alımlardan ötürü kartınızı geçersiz kılmış olabilir.
Eğer bunlardan hiçbiri yardımcı olmadıysa, Steam destek ile iletişime geçmeyi deneyin.
Steam destek size yardımcı olamadıysa, bankanız ile iletişime geçip geri ödeme talep etmeyi deneyin.

Ayrıca lütfen şu soru(ları) cevaplayın;
Banka kartınız ödemeyi ret mi etti, yoksa ödenmesi gereken tutar hesabınızdan çekildi mi?

Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir!

Son düzenleme:
kredi kartınız Online işlemlere açık mı?

Eğer cevap evet ise; ¹
  • Bankanız belirli bir süre boyunca yapabileceğiniz işlem sayısını veya çevrimiçi harcayabileceğiniz miktarı kısıtlamış olabilir.
  • Yanlış CVV2 kodu girmiş olabilirsiniz.
  • Kredi kartı bilgilerinizi yanlış girmiş olabilirsiniz.
  • Şüpheli satın alımlardan ötürü hesabınız kısıtlanmış olabilir.
  • Kredi kartınızın süresi geçmiş olabilir.
  • Bankanız hileli gözüken satın alımlardan ötürü kartınızı geçersiz kılmış olabilir.
eğer bunlardan hiçbiri yardımcı olmadıysa, Steam destek ile iletişime geçmeyi deneyin.
Steam destek size yardımcı olamadıysa, bankanız ile iletişime geçip geri ödeme talep etmeyi deneyin.

Ayrıca lütfen şu soru(ları) cevaplayın;
Banka kartınız ödemeyi ret mi etti, yoksa ödenmesi gereken tutar hesabınızdan çekildi mi?

Umarım kendimi iyi ifade edebilmişimdir!

1- olabilir.
2- doğru girdim.
3- doğru girdim.
4- olabilir.
5- süresi daha çok var.
6- olabilir.

Ödenmesi gereken tutar hesabımdan çekildi.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı