Steam neden ucuz oyunları pahalı yapıyor?

@Syrcxr dostum Cyberpunk fiyatı indirimle 124 TL oluyor mesela. Bu oyunun yurt dışı fiyatı 60$, oyun yapımcısı Türklerden sadece 7$ gibi komik bir rakam mı kazansın?
@pilotds istemeden de o yorumunuzla korsanı yasallaştırmış oldunuz.

@pilotds hırsızlık ve korsan ne olursa olsun yasal değildir. Gelip burada onu savunmayın bana. Bu mantığa göre iyi bir bilgisayarı olmayan gitsin bilgisayar çalsın, hırsızlık ve korsanı yasallaştırmayın.
@Syrcxr inşallah bir gün şu kur düzelir de Türk oyuncular da umursanır diyelim. 🙏

Türk oyuncular için yapımcıların yapabileceği bir şey yok adam gidip de 5-6 dolardan oyunmu satsın.

Dostum bu kadar şikayet edeceğinize veya Steam'e kızmana gerek yok ülkeyi Steam yönetmiyor.
Son olarak marketten çıkarken 15 dakika fişe bakacağınza oy vermeden önce 5 dk düşünün.

Aslında ne oy ne de başka bir şey verdim. Ülkeyi Steam yönetmiyor ama oyun oynayan insan sayısı yüksek benim demek istediğim yapılan zamları artık bazı insanların gücünün yetmediği.

@Syrcxr dostum Cyberpunk fiyatı indirimle 124 TL oluyor mesela. Bu oyunun yurt dışı fiyatı 60$, oyun yapımcısı türklerden sadece 7$ gibi komik bir rakam mı kazansın?
@pilotds istemeden de o yorumunuzla korsanı yasallaştırmış oldunuz.

Korsanın her türlüsüne karşıyım yararı olacağına hep zararı olmuştur bana ve herkese.

@pilotds işte kimsenin artık gücü yetmiyor. Steam ve oyun yapımcıları da doğal olarak kârına bakıyorlar. Burada bu ikisi suçlu değil, suçlu olan kişi de belli. Steam pazarında artık 10-15 TL'ye oyun görmek zor, 1$ anca ediyor zaten o rakam.

@pilotds işte kimsenin artık gücü yetmiyor. Steam ve oyun yapımcıları da doğal olarak kârına bakıyorlar. Burada bu ikisi suçlu değil, suçlu olan kişi de belli. Steam pazarında artık 10-15 TL'ye oyun görmek zor, 1$ anca ediyor zaten o rakam.

İşte demek istediğim bu artık yeni nesil oyunlara yapılan fiyatlandırma çok fazla eski nesil oyunlarda pahalaştırılıyor herkes şuçu o kişiye atıyor onu savunmuyorum ama tüm şuç sencede onda mı?

@pilotds son kez yazıp ondan sonra bu konu hakkında konuşmayacağım. Üç sayfadır aynı şeyi tartışıyoruz çünkü.

Bir oyun yapımcısı olduğunu düşün, oyunun her yerdeki fiyatı 50-60$ diyelim. Sen gidip bu oyunu 3-4$ gibi bir rakama satmak ister misin? Sence tüm suç kimde? Bir düşün bakalım. Gelmişsin bana bir de korsanı yasallaştırıyorsun burada. Her gücü yetmeyen hırsızlık yapsın o zaman kardeşim.

Yeni konular

Geri
Yukarı