Steam neden ucuz oyunları pahalı yapıyor?

KS
KS
pilotds

pilotds

Femtopat
Katılım
7 Mayıs 2022
Mesajlar
44
Yer
Edirne
@pilotds son kez yazıp ondan sonra bu konu hakkında konuşmayacağım. Üç sayfadır aynı şeyi tartışıyoruz çünkü.

Bir oyun yapımcısı olduğunu düşün, oyunun her yerdeki fiyatı 50-60$ diyelim. Sen gidip bu oyunu 3-4$ gibi bir rakama satmak ister misin? Sence tüm suç kimde? Bir düşün bakalım.

Aslında dediğin her şey doğru 3 sayfadır aynı konuyu farklı bölümlerden tartışıyoruz kusura bakma :D
 

333365

Petapat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
28.042
Makaleler
51
Çözümler
330
Yer
KKTC
Sorun değil, milletimiz gerçek sorumlu yerine tüm suçu oyun yapımcılarına yıkıyor da bu adamlar ne yapsın? Bir de birçok konuda korsan güzellemesi falan yapanlar da oluyor. Sonra oyunlar Türkçe dil desteği getirmiyor diye birçok yerde yazıyorlar. Sen adamın oyununu önemsemezsen o da seni neden önemsesin ki? İnternette Türkçe yama çıkmış mı çıkmamış mı diye aratırlar artık :D
 

Emperor4231

Kilopat
Katılım
4 Nisan 2020
Mesajlar
5.418
Makaleler
1
Çözümler
70
Yer
Konya
Tamamda yeni çıkan oyunların fiyatları göz önünde her ne kadar indirime bile gitse 150 TL'den aşağı düşmüyor ve bu bazı oyuncuların alamayacağı fiyat.

Ya da oyunlar ucuz bile olsa DLC çok pahalı ve DLC ile insanlar çok öne geçebiliyor.

Orada o oyun 10 dolar. Yeni çıkan oyunlar ortalama 60 dolardan piyasaya çıkıyor. Steam zaten bize ucuz fiyat veriyor ama ölü fiyat verecek değil çünkü onlar aracı. Yapımcı ne fiyat verirse ona göre bir fiyat çekiyor.
 

429905

Decipat
Katılım
18 Şubat 2021
Mesajlar
1.308
Çözümler
4
Ben de aynı fikirdeyim Steam şu an Türkiye için ortalama bir fiyat politikası tutuyor bundan aşağı çekerse yapımcının ve Steam'in zararına yukarı çekersede elindeki oyuncuları kaçıracak çoğu kişi crackli oyunlar oynayacak Steam her türlü iyi idare ediyor kim ne derse desin.

Adamlar EA oyunlarına bile olabildiğince indirim yapıyor dünyadan %50 ucuza alıyoruz oyunu.
 

Scaryo

Picopat
Katılım
28 Şubat 2022
Mesajlar
511
Çözümler
1
Dünyadaki en ucuz eğlence aracı bizde lüks oldu yaşamıyoruz ki zaten oyun ucuz olsa ne olur evine ekmek alamayanda var bu gidişatın sonu çok kötü olacak geri dönüşü kalmadı artık.
 

Yeni konular

Yukarı