Steam neden ucuz oyunları pahalı yapıyor?

Ekonomiden kaynaklı. Dolar yükselince satıcıların koyduğu dolar bazlı fiyatlar yükseliyor. İndirim kovalamadan zaten Steam'den asla bir şey alınmaz.

Tamamda yeni çıkan oyunların fiyatları göz önünde her ne kadar indirime bile gitse 150 TL'den aşağı düşmüyor ve bu bazı oyuncuların alamayacağı fiyat.

Ya da oyunlar ucuz bile olsa DLC çok pahalı ve DLC ile insanlar çok öne geçebiliyor.

150 TL'nin uluslararasında değeri 10$, bu sence oyun yapımcısının suçu mu?

Evet ama burada oyun yapımcısının değil kimin şuçlu olduğunu biliyoruz benim demek istediğim 150 karşılayamayacak insanlar var ve bunlarda alamadıkları için başka yollara başvuruyorlar ve bu da başka sorunları doğuruyor.

@pilotds hırsızlık ve korsan ne olursa olsun yasal değildir. Gelip burada onu savunmayın bana. Bu mantığa göre iyi bir bilgisayarı olmayan gitsin bilgisayar çalsın, hırsızlık ve korsanı yasallaştırmayın.
@Syrcxr inşallah bir gün şu kur düzelir de Türk oyuncular da umursanır diyelim. 🙏

Evet ama burada oyun yapımcısının değil kimin şuçlu olduğunu biliyoruz benim demek istediğim 150 karşılayamayacak insanlar var ve bunlarda alamadıkları için başka yollara başvuruyorlar ve bu da başka sorunları doğuruyor.
Dostum bu kadar şikayet edeceğinize veya steame kızmana gerek yok ülkeyi steam yönetmiyor
son olarak marketten çıkarken 15 dakika fişe bakacağınza oy vermeden önce 5 dk düşünün

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE ben korsana yasallaştırmadım Steam'de olan bazı oyunlara yapılan zamları bazı insanların karşılayamayıp korsana yönelmesini söylüyorum. Korsana karşıyım ama yapılan zamlar bazı insanları aşar.

Geri
Yukarı