Çözüldü Steam Oyunları Siliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

BeritKaan

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Merhaba, başlıkta da yazdığı üzere Steam yüklenen veya yüklenmekte olan oyunları siliyor. Şöyle bir örnek vereyim, WarThunder adlı oyunu indiriyordum malumunuz oyun 30 GB bir boyuta sahip, dolayısı ile gece bilgisayarı kapatmadım sabaha yüklenmesini bekledim. Sabah oldu kalktım bir bakayım ne kadar yüklenmiş diye, 25 GB'si yüklenmiş. Bilgisayar uzun süre çalıştığı için indirmeyi durdurup kapatayım dedim. 10 dakika sonra tekrar açtım bilgisayarı Steam açıldı, arkada kendi kendine yine yüklemeye devam ediyormuş. O sırada video izlediğim için yüklemeyi durdurmak için indirmelere girdim ve ne göreyim? Oyunu en baştan yüklüyordu. Bu Steam'den kaynaklı mı? Yoksa benden mi? Anlamadım. Daha önce yüklü oyunları silik gösterirdi, şimdi ise yüklenenleri siliyor. Oyunun dosyasına baktım, bazen tekrar yüklüyor gibi gözükse de dosyası 25 GB mi? Acaba diye baktım. Oyunun dosyası da aynı şekilde bom boş, hiçbir şey yüklenmemiş. Oyunu tekrar indiririm indirmesine de bu böyle başka zamanda olacaksa çıldırırım. Bunun bir çözümü var mı? Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, başlıkta da yazdığı üzere Steam yüklenen veya yüklenmekte olan oyunları siliyor. Şöyle bir örnek vereyim, War Thunder adlı oyunu indiriyordum malumunuz oyun 30 GB bir boyuta sahip, dolayısı ile gece bilgisayarı kapatmadım sabaha yüklenmesini bekledim. Sabah oldu kalktım bir bakayım ne kadar yüklenmiş diye, 25 GB'si yüklenmiş. Bilgisayar uzun süre çalıştığı için indirmeyi durdurup kapatayım dedim. 10 dakika sonra tekrar açtım bilgisayarı Steam açıldı, arkada kendi kendine yine yüklemeye devam ediyormuş. O sırada video izlediğim için yüklemeyi durdurmak için indirmelere girdim ve ne göreyim? Oyunu en baştan yüklüyordu. Bu Steam'den kaynaklı mı? Yoksa benden mi? Anlamadım. Daha önce yüklü oyunları silik gösterirdi, şimdi ise yüklenenleri siliyor. Oyunun dosyasına baktım, bazen tekrar yüklüyor gibi gözükse de dosyası 25 GB mi? Acaba diye baktım. Oyunun dosyası da aynı şekilde bom boş, hiçbir şey yüklenmemiş. Oyunu tekrar indiririm indirmesine de bu böyle başka zamanda olacaksa çıldırırım. Bunun bir çözümü var mı? Okuduğunuz için teşekkürler.

O sıkıntıyı bede yaşadım belki düzelir

Ayarlar > sistem > akıllı depolamayı kapat

Eğer kapalı ise yapmayabilirsin bu gereksiz dosyaları siliyor ama oyun dosyalarınıda bazen silebiliyor
Bende de öyleydi sonra yükle dediğimde 3 dakikada indirdi.
En baştan yüklüyor, indirme hızım kötü 20 dakika anca 800 MB oldu. O dediğiniz silik gösterdiği oyunlar için geçerli.

Dosya Ekleri

• bandicam 2020-05-21 11-08-29-760.jpg
    bandicam 2020-05-21 11-08-29-760.jpg
    36,4 KB · Görüntüleme: 43
Merhaba, başlıkta da yazdığı üzere Steam yüklenen veya yüklenmekte olan oyunları siliyor. Şöyle bir örnek vereyim, War Thunder adlı oyunu indiriyordum malumunuz oyun 30 GB bir boyuta sahip, dolayısı ile gece bilgisayarı kapatmadım sabaha yüklenmesini bekledim. Sabah oldu kalktım bir bakayım ne kadar yüklenmiş diye, 25 GB'si yüklenmiş. Bilgisayar uzun süre çalıştığı için indirmeyi durdurup kapatayım dedim. 10 dakika sonra tekrar açtım bilgisayarı Steam açıldı, arkada kendi kendine yine yüklemeye devam ediyormuş. O sırada video izlediğim için yüklemeyi durdurmak için indirmelere girdim ve ne göreyim? Oyunu en baştan yüklüyordu. Bu Steam'den kaynaklı mı? Yoksa benden mi? Anlamadım. Daha önce yüklü oyunları silik gösterirdi, şimdi ise yüklenenleri siliyor. Oyunun dosyasına baktım, bazen tekrar yüklüyor gibi gözükse de dosyası 25 GB mi? Acaba diye baktım. Oyunun dosyası da aynı şekilde bom boş, hiçbir şey yüklenmemiş. Oyunu tekrar indiririm indirmesine de bu böyle başka zamanda olacaksa çıldırırım. Bunun bir çözümü var mı? Okuduğunuz için teşekkürler.

O sıkıntıyı bede yaşadım belki düzelir

Ayarlar > sistem > akıllı depolamayı kapat

Eğer kapalı ise yapmayabilirsin bu gereksiz dosyaları siliyor ama oyun dosyalarınıda bazen silebiliyor

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı