Steam Pazar Politikası Mağdur Etti

Uraniumhazee

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar.
Çok saçma bir kural yüzünden zarar ettim. Hemen anlatayım.

H1Z1 oynuyorum. Geçenlerde bir kasa düştü. Adı Wasteland Crate idi. 5 TL ücretle sattım. Daha sonra çizelgeye baktığımda kasanın 3.5 ve 5 TL arasında gidip geldiğini gördüm ve 3 TL ücretle satın alma açmaya karar verdim. Adet vermeyim bir ton kasa aldım. Buraya kadar hiçbir sorun yok. Kasaları aldıktan 3-4 gün sonra fiyatlar 5 ila 3.8 arasında değişiyordu yani ciddi kar etme durumum vardı.

Ama ne oldu inanmayacaksınız. Aldığım kasalarda takas banı yanında 1 hafta satamama banı da vardı. CS:GO oyununda böyle bir olay yok. Yüzlerce liralık itemler var ve aldığın gibi satabiliyorsun sadece takas banı var. H1z1 kasasında 7 gün satamama yasağı nedir anlamak mümkün değil. 3 TL fiyattan aldığım kasalar şu an 1 TL ve daha %15 Steam komisyonu var.

Steam'a para yatırırken hep aynı kartı kullanıyorum ve defalarca para atıp oyun aldım. Yani hem bu durumdan dolayı bir mantıksızlık var hem de CS:GO gibi popüler bir oyunda böyle bir olay yok.

Konu hakkında Steam'a destek konusu açtım.

Sizde item alıp satacaksanız satış yasağı olup olmadığına dikkat edin.
Ama son olarak şunu söyleyeyim Steam'ın uyguladığı bu karar beni ciddi zarara uğrattı.
Umarım sizin başınıza gelmez.

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sen onları satın alırken bir yerde satış yasağının olduğunu belirten bir yazı yok idi ise tamamının ücretini geri talep edebilirsin. Ama eğer yazıyordu ve sen görmediysen yapacak bir şey yok.

@Uraniumhazee yanlışın vat. Aynı durum CS:GO ve Dota 2'de de mevcut. Pazardan alınan eşya 1 hafta takas edilemiyor ve pazara koyulamıyor. Sebebi ise dolandırıcılığı engellemek ve bu tarz ucuz alıp pahalı satmaların bir nebzede olsa önüne geçmek olarak açıklanmıştı.

@Uraniumhazee yanlışın vat. Aynı durum CS:GO ve DotA 2'de de mevcut. Pazardan alınan eşya 1 hafta takas edilemiyor ve pazara koyulamıyor. Sebebi ise dolandırıcılığı engellemek ve bu tarz ucuz alıp pahalı satmaların bir nebzede olsa önüne geçmek olarak açıklanmıştı.

Peki aynı şey takas ile birinden alındığında da oluyor mu peki 7 gün satamamak meselesi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı