Steam PUBG düşey senkronizasyon açık mı olmalı?

serran

Picopat
Daha fazla  
Resimde görüldüğü gibi ben düşey senkronizasyonu açık kullanıyorum, şöyle bir şey duydum. Genel anlamda herkes kapalı bir şekilde oynuyormuş. Arkadaşlar ben kapattığım zaman FPS 200'leri görüyor fakat ekranda yırtılmalar görüntü bozuklukları oluşuyor yani yüksek FPS almama rağmen kötü bir görüntü yani ara ara sanki 60 Hz'de oynuyormuş gibi bir hissiyat veriyor, bu şekilde nasıl oynuyorlar aklım almıyor.

Dosya Ekleri

• 342234.PNG
    342234.PNG
    18,3 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Resimde görüldüğü gibi ben düşey senkronizasyonu açık kullanıyorum, şöyle bir şey duydum. Genel anlamda herkes kapalı bir şekilde oynuyormuş. Arkadaşlar ben kapattığım zaman FPS 200'leri görüyor fakat ekranda yırtılmalar görüntü bozuklukları oluşuyor yani yüksek FPS almama rağmen kötü bir görüntü yani ara ara sanki 60 Hz'de oynuyormuş gibi bir hissiyat veriyor, bu şekilde nasıl oynuyorlar aklım almıyor.
Bence de. Eğer monitörünün karşılayabileceğinden fazla fps alıyorsan bana göre kapatılmalıdır.

Bence de. Eğer monitörünün karşılayabileceğinden fazla fps alıyorsan bana göre kapatılmalıdır.
Monitörüm 165 Hz fakat ben 144 Hz de kullanıyorum,sadece PUBG oynuyorum onda da genel olarak 150 FPS üstünü görüyorum fakat v-sync kapattığım zaman sanki 60 Hz de oynuyormuşum gibi bir his veriyor akıcı oynayamıyorum kasıyor gibi gözüküyor,v-sync açınca ise monitör Hz değerine sabitliyor yani 144'e genel anlamda akıcı oynuyorum FPS 120 ve altını görmedikçe sorun yok görünce yine v-sync kapatmış gibi 60 Hz de oynuyormuşum gibi bir his veriyor,sürekli öyle oynamaktansa v-sync açık oynamak daha iyi geliyor.
Düşey senkronizasyon yani V-Sync Input Lag'a sebep olur. Yani fare falan geç algılar gibi oluyor. Bu da FPS oyununda çok önemli. Kapalı oynayın bence. Hikayeli oyunlarda bile rahatsız olup kapatıyorum. Oynanmaz.
Haklısınız fakat @StardewValleyTavuğu açıkladığım gibi kapattığım zaman oyun kasıyor gibi gözüküyor yani yüksek FPS de 150 ve üstü FPS almama rağmen oyun kasıyor gibi gözüküyor bu çok rahatsız edici

Geri
Yukarı