Steam Rusya Oyun Satın Alma

burakaro

Hectopat
Daha fazla  
Steam Rusya üzerinden oyun satın alacağım fakat ban sebebi gibi bir şey var ama ben farklı bir yöntem deneyeceğim.

Steam Rusya'dan oyun alırken Plati.ru'dan içinde mesela 10$ olan Rusya kartı satın alacağım. Ve bu kartla Steam'den Rusya'dan oyun satın alsam ban yer miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ban yemezsiniz fakat oyunu aktive ederken, indirirken ve oynarken Rusya IP'sine bağlanmanız gerekir. Eğer Çevrimiçi bir oyunsa kesinlikle tavsiye etmiyorum, zamanında çok sıkıntı yaşadım. Fakat Single bir oyun ise VPN üzerinden indirip daha sonra Çevrim Dışı olarak oynayabilirsiniz.

Gene de almamanızı şiddetle öneririm, VPN bulmak, bu sırada indirmek, oyun dilini değiştirmek ve bunun gibi bir çok sorun yaşayabilirsiniz.

Oyunu satın aldığınız zaman ilk göreceğiniz şey "Bu oyunu bulunduğunuz bölgede aktive edemezsiniz" olacaktır.

Oyunu satın aldığınız zaman ilk göreceğiniz şey "Bu oyunu bulunduğunuz bölgede aktive edemezsiniz" olacaktır.
Bu bahsettiğiniz durum sanırım sadece Region Lock'a sahip olan oyunlar için. Çoğu oyun Global olarak gözüküyor alan kısıtlaması olmadan.
Region Lock'a sahip olan oyun olarak örneğin Ubisoft oyunları sadece EU olur veya Call of Duty oyunlarında EU keyler Türkiye'de çalışmaz çünkü Activision, Türkiye'yi Middle East(Orta Doğu) bölgesinde listelemiştir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı