Steam sunucuları yüksek ping problemi

kubycs

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar umarım benim gibi steam oyunu oynayan ve avrupa doğu sunucusunda bile 100-120ms alan arkadaşlarım vardır. Kendi durumumu izah etmem gerekirse:

TTNET kullanıcısıyım. 35mbps 100AKK internetim var. Son 1 aydır steamde dota olsun, cs:go olsun her sunucuya ping değerimi +20 fazla alıyorum. Bununla ilgilili şikayet açmadığım yer/aramadığım yer kalmadı. Çok bilmiş müşteri temsilcileri (bişeyden bir gram çaktıklarını sanmıyorum) biz sadece hat değerlerini kontrol ederiz ping ile ilgili bir müdahelede bulunamayız diyor ve arıza kaydı vs. oluşturmuyorlar.

"[Official] MM Server Picker 3.4 + Test your ping!" adlı arap bir programcının yazdığı yazılımla tüm steam oyun sunucularına grafik arayüzlü bir programla ping değerlerinizi görebiliyorsunuz. Benim sizlere caps niteliğinde 2 resim atıp bu sıkıcı konuyu bitirmek istiyorum. Bu lanet ping olayı valvenin türkiyeye sunucu açmasıyla bitecek fakat bu ihaleyi alacak sağlam firma olduğunu sanmıyorum türkiye'de. Multiplayer olmayan oyunlara kalıcağız bu gidişle zaten. Siz de iki anakart ekran kartı işlemci tanıtın msi reklamı yapın para kazanın türk oyuncuların dertlerini yansıtmayın büyük kuruluşlara. Size sizin firmadan ne kadar reklam parası alacağınız önemli :)

TTNET kullanıcısının aldığı ping: http://www.imgim.com/ttnet.png
SUPERONLINE kullanıcısının aldığı ping: http://www.imgim.com/superonline.png

Benimde ttnet ve pişmanım en yakın zamanda uydunete geçmeyi düşünüyorum. Bende test ettim yazın cs goda 70-80-90 ping alıyordum şimdi 130dan aşağı alamıyorum.

Dosya Ekleri

• steamping.PNG
    steamping.PNG
    57,7 KB · Görüntüleme: 568
Bu sorunu bir tek sen yaşamyorsun. Ben de TTNet kullanıyorum. Yazın 45 ms ping alıyordum artık 120 ms ping alıyorum, tamamen Türk Telekomdan kaynaklı. TTNET, Superonline veya Uydunet farketmez; bir şekilde herkes etkileniyor bu sorundan. Mesela sen bir aydır yaşıyorum demişsin ama ben iki haftadır yaşıyorum ve bakıyorum ki bu sayı artıyor gün geçtikçe.
Valve Türkiye içi server açsa ne olacak, herkes server açamaz ya, bir şekilde başka bir oyun için yurtdışında bir yere bağlanman gerekecek.

Türk Telekom A.Ş oldu fakat hala içeriklerine yaptıkları ve yapamadıkları hizmete bakarsanız berbat. Hat sahibi olsam dava açacağım Türk Telekom'a. O da yetmedi Explorer'a dava açarım diye düşünüyorum fakat şirket ABD'de Aihm'yi ilgilendirmiyor ABD. DotA 2'de pingler düzeldi. Avrupa Doğu 60ms Avrupa Batı 70ms. Attığım program sadece CS:GO için ve CS:GO'daki pingleri berbat.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı