Steam Trade / Banned Sorunu

CanerKarakus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 2600 | MSI RX580 ARMOR 8GB OC |16 GB 3200 MHz RAM
Arkadaşımın profilinde şöyle bir şey fark ettim. Steam adı ve pp değiştirilmiş. Açıklama bölümüne ise şunlar yazılmış.

1590176171793.png

Kendisiyle de konuştum ne olduğunu bilmiyor. Hesap çalınmış mıdır yoksa Steam tarafından mı yapılmıştır? Düzeltmenin yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'in kurallarını ihlal ettiği için pazardan banlanmış. İtemlerini arkadaşlarına vermesi için de 12 saat izin verilmiş para kaybı yaşamasın diye. Bu sebepten dolayı 12 saat içinde itemleri başka bir hesaba transfer edin ne olur ne olmaz diye. Sonrasında da Steam Destek'e başvurunuz. Size yardımcı olacaklardır.

@Tywishh

Alakası yok. Saçma sapan skin siteleri yüzünden API dolandırıcılığına maruz kalmış. Sakın ama sakın itemleri takaslamasın. Yoksa üzerine soğuk bir su içer.

Arkadasiniza söyleyin asagidaki adimlari eksiksiz bir sekilde uygulasin.

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login Buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) Güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin.
4) Hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Alakası yok. Saçma sapan skin siteleri yüzünden API dolandırıcılığına maruz kalmış.

Sakın ama sakın itemleri takaslamasın. Yoksa üzerine soğuk bir su içer.
Zaten skin yok hesapta teşekkürler yardım için.

Kusura bakma ama başka API'ler tarafından hesaba erişim sağlansa bile böyle bir messageBox gelmesi ihtimal konusu bile değil.

Konu hakkinda bilgi sahibi degilseniz lütfen dahil olmayin. Valve hicbir zaman profil bilgilerini degistirerek böyle sacma sapan uyarilarda bulunmaz. Ihtimal konusu degil dediginiz seyi ben günlük olarak forumlarda görüyorum.

Başka hesabı varsa onlara atsın bir şey olmaz

Bir sey olmaz mi? Itemleri baska bir hesaba aktardigi zaman üzerine cökecekler. Valve neden böyle bir tavsiyede bulunsun?

Takas yasaklari herhangi bir ön uyari yapilmadan profile kirmizi bir yazi ile uygulanir. Görselde de görebileceginiz üzere.

w69it1ag.png

Eger hesap bilgileriniz degistiriliyorsa API scam magduru oldugunuz gün gibi ortadadir. Valve'in isi gücü yok sizin rumuzunuzu ve profil resminizi mi degistirecek?

Buna benzer yüzlerce konu aciliyor Steam forumlarinda.

Eger bu mesajlara kanarak ögeleri takaslarsaniz, ögeler hesabi kontrol eden kisiler tarafindan baska bir hesaba aktariliyor.

Buradaki tek amac kisiyi korkutarak ögeleri farkli bir hesaba aktarmasini saglamak.

Son düzenleme:
@Tywishh

Alakası yok. Saçma sapan skin siteleri yüzünden API dolandırıcılığına maruz kalmış. Sakın ama sakın itemleri takaslamasın. Yoksa üzerine soğuk bir su içer.

Arkadasiniza söyleyin asagidaki adimlari eksiksiz bir sekilde uygulasin.
Abi allah senden razı olsun aynı durum başıma geldi

Geri
Yukarı