Steam üzerinden satın alınan oyun olması gerekenden daha pahalıya mal oldu

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Arkadaşlar, 411.30 TL ücret ödeyerek kredi kartımla Steam üzerinden alışveriş yapmıştım 3-4 gün önce. Daha sonrasında ise kredi kartımı kontrol edince çekilmesi gerekenden daha fazla çekildiğini gördüm. Üstelik cep telefonuma Yapı Kredi'den gelen mesajda da 411.30 TL olarak belirtildi ücret. Daha sonrasında ise bankayı arayıp durumu şikayet ettim ve döviz olarak alım yapıldığı belirtildi anlamadığım şekilde. Ben oyunu TL olarak almıştım. Kur farkının geri ödenmesi için talepte bulundum ama kredi kartı limitim ilginç şekilde gümlerdir alışveriş yapmadığım halde azalmaya başladı her geçen gün. Net bilgisi olan var mıdır?

Oyunların fiyatları değişebiliyor benim bildiğim mesela "Witch It" eskiden 10TL diye hatırlıyorum şimdi 30TL olmuş öyle bir durum olmuş olabilir. Tam alırken fiyat artmıştır belki.

Kartınızı sizden başka kimse kullanmıyor değil mi? Belki haberiniz olmadan harcama yapılıyor olabilir.
Oyunların fiyatları değişebiliyor benim bildiğim mesela "witch ıt" eskiden 10TL diye hatırlıyorum şimdi 30TL olmuş öyle bir durum olmuş olabilir. Tam alırken fiyat artmıştır belki.

Hocam öyle olsa bile satın alırken 14₺, 15₺ gibi bir fiyat belirtiyor. Bence bu işin arkasında başka bir iş olmalı.

Kartınızı sizden başka kimse kullanmıyor değil mi? Belki haberiniz olmadan harcama yapılıyor olabilir.

Hocam öyle olsa bile satın alırken 14₺, 15₺ gibi bir fiyat belirtiyor. Bence bu işin arkasında başka bir iş olmalı.

Şu an düşündüğüm tek şey belki almadan önce indirimdeydi tam aldıktan sonra arttı.

Şu an düşündüğüm tek şey belki almadan önce indirimdeydi tam aldıktan sonra arttı.

Bilemiyorum ancak size şöyle söyleyeyim.

1614497062332.png

Örneğin bir ürünü sepete ekledim. Benim bildiğim buradaki tutar kadarıyla çekiyor. Üstünü çekiyorsa orada başka bir iş olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar, kartı sadece ben kullanıyorum ve oyunu TL olarak aldım Lakin yapı kredi bana dolar olarak belirtti ne alakaysa. Kredi kartımı iptal ettirdim, harcama bölümünde zaten ne yapılırsa gözüküyor.

Geri
Yukarı