Steam ve CSGO ağına bağlanılamıyor sorunu

neworlgames

Decapat
Turknet musteri hizmetleriyle konusuyorum (konusmakta bir basari onlarla) ping konusunda bir sey yapamayiz diyorlar fakat durum aynen soyle. Modemden 7-8 metre uzakliginda farkli bir odada CS oynamaya calisiyorum ping degerlerim normalde 80-120 arasindayken (Wifi uzerinden hep) son 2-3 gundur surekli pingim bit anda 700-800'e cikiyor. (1000'i gordum farkli bir duygu anlatilmaz yasanir). Surekli Steam agina baglanilamiyor CSGO agina baglanilamiyor aliyorum fakat arkada Wifi bagli gozukuyor TP-Link kullaniyorum modem. TPLink sikinti bizden degil diyor Turknet bizden degil diyor.

Altyapimiz sikinti kabul ama oncesinde yoktu bu kadar ping en fazla 120 idi. Simdi ne olduysa anlayamadim. Modeme tek baglanan cihaz benim ve bilgisayarda arkada akilli kart teslim en iyilestirme Windows Update bile kapali ki benden habersiz bilgisayar kendini guncellemesin diye. Ona ragmen durumum bu. Gercekten yardimci olursaniz sevinirim ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rekabetçi maç aramasını başlat, hemen sonra konsolu aç, konsol ping taraması yapacak. Oradaki değerleri kontrol et (bazı değerler oldukça yüksek olabilir, test bütün sunucuları kapsıyor. Örnek olarak "fra" ya bakabilirsin.

Sorunu tekrardan yaratmaya çalış. Mesela Valve'nin ölüm maçına gir, rekabetçi de olduğunu düşünerek oyna, gözün sürekli ping de olsun. Etraftaki Wifi ağları ve diğer cihazlar da sinyal kalitesini etkileyebilir. Konsola status yazarsan orada server ile ilgili veriler göreceksin, kontrol etmek isteyebilirsin. Son olarak tavsiyem : Ethernet. Umarım sorunun çözülür.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı