Çözüldü Steam yavaş indirme hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eternal Rest

Hectopat
Merhaba. İnternetimin download Speed'i uzun zamandır 200-250 Mbit arasında değişiyor. Ancak Steam'de en fazla saniyede 11Mbit download yapabiliyorum. Teoride 24 Mbit civarı yapabilmem lazım. Neden böyle acaba? Çift Samsung EVO 970 1 TB SSD kullanıyorum. Yani disk hızının yetişememesi gibi bir durum olamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Steam ayarlarına gir indirmeler kısmına bas önce önbelleği temizle.

Ardından yaşadığınız yere en yakın sunucuyu seç.

İndirme sınırı gibi bir şey varsa sınırsız yap.

Arka planda çalışan uygulamaları kapat. CTRL+Shift+ESC ile bakabilirsin ağ yazar orada.

Öyle bir şey yok benim de internetim 200 Mbps saniyede 24 25 MB indiriyorum.

İndirme ayarlarından kendine en yakın olan sunucuyu seçip öyle dener misin?

En yakın sunucu seçili. İstanbul'da oturuyorum zaten. Orası seçili.
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Superonline'yi aradım. Speedtest'te 200 gözükmesine rağmen, meğer benim tarifem 100 MB imiş. Bundan dolayı bu hızı alıyorum büyük ihtimalle. Hoş, neden Speedtest'te 200 gözüküyor nedendir bilinmez.
Merhaba. İnternetimin download Speed'i uzun zamandır 200-250 Mbit arasında değişiyor. Ancak Steam'de en fazla saniyede 11Mbit download yapabiliyorum. Teoride 24 Mbit civarı yapabilmem lazım. Neden böyle acaba? Çift Samsung EVO 970 1 TB SSD kullanıyorum. Yani disk hızının yetişememesi gibi bir durum olamaz.

Steam'de indirme hız sınırı var o yüzden öledir bende de öyle.

Arka planda çalışan uygulamaları kapat. CTRL+Shift+ESC ile bakabilirsin ağ yazar orada.

Öyle bir şey yok benim de internetim 200 Mbps saniyede 24 25 MB indiriyorum.

İndirme ayarlarından kendine en yakın olan sunucuyu seçip öyle dener misin?

En yakın sunucu seçili. İstanbul'da oturuyorum zaten. Orası seçili.
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Superonline'yi aradım. Speedtest'te 200 gözükmesine rağmen, meğer benim tarifem 100 MB imiş. Bundan dolayı bu hızı alıyorum büyük ihtimalle. Hoş, neden Speedtest'te 200 gözüküyor nedendir bilinmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı