Steam yaz indirimlerinde kaçırılmaması gereken oyunlar!

Shaycrom

Decapat
Yer
Steam
Daha fazla  
Sosyal artık "Arkadaşlar yaz için oyun tavsiyesi lütfen." gibi konularla dolup taştı. Ben de bu arkadaşlara birazcık yardımcı olacak 15 adet oyun tavsiyesinde bulundum.

Not : 20 TL üstü oyun yoktur.
Not2: Oyunların hepsi olumlu inceleme almış oyunlardır.
Not3: Vereceğim oyunların Metacritic puanları kötü, düşük değildir.(Bence şu sıralar metacriticin önemsenmemesi lazım ama takıntılı arkadaşlar vardır belki.)
Not4: Hikayeyle ilgili hiçbir şey bahsetmeyeceğim.

Not5: Nasıl bir oyun olduğunu açıklayamadığım zaman altına fragman koyarak destek çıkarttım.

Undertale : 7.20 TL

undertale_logo_chars1_by_clyde_bluesnake-d9k4jrn.png

Anlatılmaya gerek yok demeyeceğim. Var, var çünkü "ıyy 8bit oyun" diyen insanlar var. Oyunu 8bit olduğu için dışlamak yerine oynayıp ne kadar büyülü bir deneyim olduğunu görün isterim. Müzikleri, Karakterleri , Mekanları, her şeyi çok iyi yapmış Toby Fox abimiz. Oyunu internetten aldığı bağışlar ile tek kişi yaptı bu arada. Bence bir deneyin. Hazır iyice ucuzlamış.

Metacritic : 92 Puan

Fallout New Vegas Ultimate Edition : 15.50 TL

fallout-new-vegas-blog-890x606.jpg

İlk olarak söyleyeyim bu oyunu alacak iseniz "Ultimate Edition" Almalısınız. Sadece 5TL farkı var. İçinde tüm DLCleri barındırıyor ve bu oyun DLCleri çok iyi yapmış. Her DLCsinin kendine has hikayesi, kendine has atmosferi var. Normal oyundan bahsedecek isek bana göre Fallout serisinin en iyi oyunudur. Oyunu %100 bitirmeye heves ederseniz gayet uzun süreli bir deneyim olur. Müthiş bir Kıyamet-Sonrası oyundur, Almanızı şiddetle tavsiye ederim. Meşhur "War,war never changes." sözünü duymak için bile oynanır.

Metacritic: 84 Puan

S.T.A.L.K.E.R Bundle (3 oyunun da bulunduğu paket) : 20.06 TL

d5753db8-8d3d-4bd3-8dd1-d9854d4b2721.jpg

Yine benim şahsen hastası olduğum bir Kıyamet-Sonrası oyun ile karşınızdayım. Grafikleri Fallout New Vegas'a benzerdir.
Atmosfer olarak yalnızlık ve çaresizlik havası iyi verilmiş. Ha bide radyasyon :D 1986 da ki Çernobil patlaması sonrası Pripyat ve çevresini görebiliyoruz. Silahlar, Karakterler ve Mekan dizaynları çok iyi olan bir oyun daha. 3 Oyunun da bulunduğu paketi kaçırmamanızı öneririm.

Metacritic : 3 oyunun ortalaması 82 Puan civarı

Serious Sam 2 : 3.60 TL

Serious-Sam-2-ekran-görüntüsü-1.jpg

En efsane Shootlerdan biri olan Serious Sam'i bilmeyen kaldı mı? Oyun boyunca karşınıza canavarlar çıkar, onları yok edersiniz. Ancak bu size çok zevk verir. Oyunda 8 farklı gezegen var Level olarak ve bu gezegenlerin kendilerine has canavar türleri var. Çekin Minigun'ı, yok edin! KABOOM! Ha bu arada 3 buçuk TL iken kesinlikle kaçırılmaz.

Metacritic : 76 Puan

Prison Architect : 12.50 TL

lq0sibbhsrwddyga0mee.jpg

Kendiniz maksimum güvenlikli bir hapishane inşa edip yönettiğiniz bir oyundur. İster hapishanenizi ölümüne geliştirin ister mahkumlardan olup bir isyan düzenleyin. Bakalım nasıl bir hapishane yapacaksınız?

Metacritic : 80 Puan

Half-Life : 1,85 TL :D

images.jpg

Zamanında piyasadaki bütün ödülleri toplamış, Neredeyse hepimizin en az 1 kere oynayıp o trende sıkıştığı oyundur. Şuan 2 TL bile değil. Alın, kütüphaneniz de bulunsun.

Metacritic : 96 Puan

Half-Life 2 : 1,85 TL

Half-Life_2_remake.jpg

Efsane oyun Half-life 1 in devamı olan oyun. Bu oyun zamanında bütün ödülleri topladı. Hele bi Ravenholm bölümü var, zamanında hepimizi korkutmuştur. Grafikleri hala oynanır derecesinde güzel. Ancak 3 hala yok ;(

Metacritic : 96 Puan

Goat Simulator : 4,62 TL

header.jpg

İlk olarak bu oyunda siz bir keçisiniz. Önünüze çıkan her şeye kafa atıp, yalayabilirsiniz. Ayrıca Map dizaynı gerçekten çok dolu. Map'te boş olan, herhangi bir amacı olmayan hiçbir yer yok. Oraya gidiyorsun keçiler ayin yapıyor, bir yere gidiyorsun keçi kalesine ışınlıyor seni. Başka bir yere gidiyorsun UFO düşüyor kafana. Tamamıyla Absürt eğlence var.
5 TL civarı iken kaçırılmaması gereken bir oyundur bence.
Fragmanıda şöyle bırakayım ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Metacritic :62 Puan

Assassin's Creed 2 Deluxe Edition : 17,67 TL

ss_dd6a4d319cda32c24a4e16a0a62908e82673f458.1920x1080.jpg

Assasin's Creed 2 Deluxe Edition bize normal oyunda olmayan mekanları sunuyor. Bence hikaye açısından en iyi AC oyunudur AC2. Hazır büyük bir indirime girmişken alın derim. Metacritiğin 2009 un en iyi oyunları listesine girmiştir.
requiescat in pace !

Metacritic : 91 Puan

Garry's Mod : 4,50 TL

garry-s-mod.jpg

garrys-mod-2.png

Bütün "Sandbox" türü oyunları unutun. Garry's Mod var! Oyunda yapabileceklerinizin sınırı yok. Kendi dünyanı yarat, istersen küvetten bir araba yap. İstersen çöp kutusundan bir uçak. Tabi bunlar sadece küçük bir örnek. Ayrıca oyunun atölyesinde onbinlerce mod var! İstediğini oyuna ekleyip keyfini katla. Hem yanına bir kaç arkadaş alıp akşama kadar başından kalkmadan oynayabilirsiniz. 4,50 TL iken bu oyunun KESİNLİKLE kaçırılmaması lazımdır.

Fragmanı şuraya bırakayım ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Kalitesi Düşük Steam traileri (2004 olduğu için böyle) :

Metacritic: 9.0

Hitman Absolution : 6,99 TL

Hitman-Absolution-720x1280-2-1362707654-1280x720.jpg

Gizlilik oyunu arıyor iseniz tam sizlik bir oyundur Hitman Absolution. 250 küsür silahın bulunduğu, bölüm dizaynının çok iyi olduğu, gizliliğin sık tutulduğu bir oyundur. Ben oynarken hiçbir bug ile karşılaşmadım. Ayrıca diğer Hitman oyunlarının aksine hikayesi daha iyi. Hazır 7 TL olmuş iken alınması gereken bir oyun. Tek kötü tarafı, bana biraz kısa geldi sanki.

Metacritic : 79 Puan

Payday 2 : 4,62 TL

payday-2-arkadaslarla-oynama-640x330.jpg

Klasikleşmiş bir soygun oyunudur Payday 2. Ancak ben bu oyunda gizli soygun yapmayı bir türlü sevmedim/sevemedim.
Sizle beraber diğer 3 arkadaşınızı da alın yanınıza güzel bir plan yapıp oynayın. Ayrıca karakter özelleştirmeleri de gayet iyi. Çeşit çeşit maske, çeşit çeşit silah var. 4 buçuk TL olmuş iken alınması gereken bir oyundur.

Metacritic : 79 Puan

SUPERHOT : 15,60 TL

superhot_gdc-590x334.png

Max payne tarzı zamanı yavaşlatıp düşmanların kafasını çeşitli silahlarla havaya uçurduğumuz bir oyundur. Bölümler gittikçe daha da zorlarşır ve oyunun sonlarına geldikçe "Noluyo Lan?" diyebiliyorsunuz. Kesinlikle alın diyemem çünkü fiyatı hala böyle bir oyuna göre fazla ve bu kadara değmez. Ancak alacağınız bir oyun yoksa veya paranız çok ise almanızı öneririm.
Fragman :

Metacritic : 82 Puan

Mafia 2 : 11,80 TL

mafia-2.jpg

50'li yılların havasını bize güzel bir şekilde yaşatıyor Mafia 2. Vito'nun karizması, Silahların bolluğu, şehrin doluluğu, bu oyun çok güzel. Eğer hala edinmediyseniz, Şimdi tam zamanı! Ayrıca GTA oyunlarını seviyor iseniz bu oyunu da seversiniz. Çünkü tarz ve oynanış olarak GTA ya benzer.

Metacritic : 77 Puan

Grand Theft Auto : The Triloghy : 14,70

header_586x192.jpg

3 Efsane GTA oyunun bulunduğu ağır nostalji paketi. Kaçırılmaması lazımdır!

Metro Redux Bundle : 11,62 TL

d513cd0fbed71dc581471346cba66033dea0b7fd.jpg

2 Efsane "Kıyamet-Sonrası" oyunun aynı pakette! Metro serisini anlatmaya gerek yoktur. Gerek Atmosferi, gerek Hikayesi, Hepsi mükemmel! KESİNLİKLE kaçırmayın derim. hazır bu kadar ucuz :S

Metacritic : 2 oyun ortalama 87 Puan

Bonus Öneriler :

Left4Dead2 = 3,70 TL
A Hat in Time = 24,50 TL
Euro Truck Simulator 2 = 9,75 TL
The Witcher 3 = 17,99 TL
Bioshock İnfinite = 12,25 TL
Terraria = 9,00 TL
Hotline Miami = 4,50 TL
Hotline Miami 2 = 6,00 TL
L.A Noire = 8,40 TL
Outlast = 6,40 TL
Max Payne = 6,30 TL

Evet arkadaşlar bir konunun daha sonuna geldik. Bu konuyu yazarken alnımın ortasından ter damladı. Aslında önerecek daha çok oyun var ancak benim için önde gelen oyunları sizin için derledim. Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. Benim sayemde bu indirim döneminde bir oyun aldıysanız ne mutlu bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel rehber olmuş, eline sağlık. Ben de bir şeyler almayı düşünüyorum, değişiklik olsun.
Undertale Türkçe olsa alabilirdim. Mafia serisini oynamadım hiç, onu da alabilirim.

Dediğim gibi güzel rehber olmuş ama 20TL limitiyle sınırlayarak yazık etmişsin. En azından kategori yapabilirdin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı