Steam Yaz İndirimlerinden 10 TL Aşağısına Alabileceğiniz Oyunlar

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Merhaba, 9 Temmuz vakti bitecek olan bu indirimde 10 TL civarlarına ve altına alabileceğiniz oyunları liste yaptım. Bazıları bütçeyi 5 TL aşabiliyor haberiniz olsun. Bu arada bazı oyunları resimli yaptım diğer oyunları yapacak kadar vaktim yok maalesef. Bu arada moderatör görürse bilgilendirebilir mi? 105 adet düşük sistem gereksinimli oyunda hepsine resim falan koyacağım ama sınırlandırma falan var mı bilmiyorum birisi bilgilendirirse sevinirim. Her neyse şimdi gelin oyunlara göz atalım. Oyunlar hakkında görüşlerimi okumak için sürprizbozan yazan yazıya basmanız yeterli :like:

Hello Neighbor
Oyun başlarken gördüğümüz sahnede sokakta top oynayan çocuğun (çocuk biziz) komşu bahçeye topu kaçmaktadır. Topu bahçeden alacağımız sırada çığlık sesleri duyuyoruz ve komşumuzun verandasına çıkıp pencereye bakıyoruz. Pencereden baktığımızda komşumuzun gizemli bir şey yaptığını görüyoruz. Oyun bizden bu gizemi çözmemizi istiyor. Oyunda çeşitli nesneleri bularak görevler tamamlanıyor ve bir sonraki bölüme ancak bu şekilde geçiliyor. Gizemleri çözerken komşuya yakalanmamalıyız. Gizemli komşuya yakalanıldığı takdirde oyun baştan başlamaktadır(hangi bölümdeyseniz oradan başlarsınız ama yaptığınız çoğu şey gitmez). Bu arada oyunun güzel bir yapay zekası var. Mesela siz A penceresinden iki defa girdiyseniz komşu oraya önlem alıyor ve sizi unutmuyor. Bundan dolayı oyun içerisinde farklı stratejiler geliştirmeniz lazım. Komşudan saklanmak için yatağın altına vesaire girebiliyorsunuz. Oyunu oynadıkça öğrenebilirsiniz. Bu oyunu güzel oynayan YouTuber önermemi isterseniz Bulgur isimli kanala bir göz atın.
Fiyat 8 TL.
Sistem gereksinimleri:
i5 gibi işlemciler.
GTX 770.
6 GB RAM.
Şahsen R7 240 ve E5450 ile oynamıştım oyunu kasmadan.

resim1_hello-neighbor-2.jpg

60 Parseconds
Aslında bu bir bundle paketi. Ayrı ayrı almak isterseniz 60 Seconds! Ve 60 Parsecs! Oyunlarını alabilirsiniz ama bu paket ile çok daha uygun fiyata geliyorlar. Oyunların hikayesini anlatmayacağım birinde atom bombası patlıyor ve sığınağa gidiyorsunuz öteki oyunda ise yine nükleer bir patlama oluyor ama bu sefer uzaydasınız. Jahrein gibi yayıncılar oynuyordu bu tarz oyunları.
Fiyat 15.41 TL.
Sistem gereksinimleri:
Intel Core Duo gibi işlemciler.
GT 8800 gibi ekran kartları.
4 GB civarı RAM.

60-parsecs-switch-screenshot05.jpg

Ryse: Son of Rome
Oyunun hikayesinin bir intikam hikayesi olduğunu söyleyebilirim. Barbar'lar ROM'a'ya karşı savaş başlatırlar ve sonra Marius'un sevdikleri bu savaş esnasında ölür. Babasına verdiği söz ve intikam hırsıyla gücünü toparlayan Marius, tüm Barbar'ları yok edip, ROM'a'yı kurtaracağına söz verir. Böylece bizim oyundaki hikayemiz başlamış olur. Oyunda grafiğe abanmışlar bazen kafa dağıtmalık girip herkesi keseceğiniz bir oyun.
Fiyat 5.55 TL.
Sistem gereksinimleri:
Çift çekirdekli biraz iyi bir işlemci.
DX11 destekli 1 GB VRAM sahibi bir ekran kartı. Bu arada GT 9600 1 GB ile HD 7700 1 GB arasında devasa fark olduğunu bildiğim için araştırma yaptım ama nasıl bir ekran kartı istediğini bulamadım. Çift çekirdekli işlemciye okey dediğine göre giriş seviyesi bir ekran kartı oyunu açacaktır diye düşünüyorum.
4 GB civarı RAM.

Ryse-Son-of-Rome-PC.jpg

Viscera Cleanup Detail
Temzlik oyununa para mı vereceğim? Diye düşünmeyin. Bu oyun o tarz yargılara yıkabilecek potansiyele sahip. Şimdi yapmanız gerenler 2-3-4 arkadaş bulup bu oyunun 4 tane Key halini almak (Steam üzerinden 4-Pack diye satılıyor DLC kısmında). Sonra herhangi bir harita seçip kopan kolları, kanları, mermileri ne varsa temizleyip eğlenmek. Kulağa kağıt üzerinde kötü gelse bile oynarken öyle olmuyor inanın. Zaten çok yüksek sistem istemiyor şans verin bu oyuna :) Bu arada tek başınıza oynarsanız sıkabilir.
Tek olarak alacaksanız 10.50 TL ama 4-Pack hali 27.50 TL haberiniz olsun.
Sistem gereksinimleri:
Herhangi bir çift çekirdekli işlemci.
GT 8800, HD 3870 gibi bir ekran kartı.
4 GB civarı RAM.

viscera-cleanup-detail-wannart.jpeg

Little Nightmares
Oyunun hikayesinden pek bir şey anlamadım ama oyunun psikolojik korku ve gerilim tarzında bir şeyler olduğunu söyleyebilirim. Oyun bizi küçüklüğümüze götürüp korkularımızla yüzleştiriyor. Sanırım köşkteki çocuğu uyandırmaya çalışıyoruz tabii o zaman kadar altımıza yapmazsak.
Fiyat 7.75 TL.
Sistem gereksinimleri:
i3 civarı bir işlemci.
GTX 550 Ti, Vega 8 ayarlarında bir ekran kartı istiyor ama daha düşük bir ekran kartı açabilir gibi duruyor.
4 GB civarı RAM.

apps.34051.69045110861623227.4d06de0c-f716-4ec9-9988-fd3ce4305bc0.jpg

911 Operator
Eğitici olan bu oyunda kriz anında neler yapılacağını, dikkatinizi vesaire geliştirebilirsiniz. Fiyatı 2 litre su ile aynı olan oyunu oynamanızı tavsiye ediyorum. Amacınız ise acil istihbarat operatörü olarak çalışıyor ve gelen çağrılara yanıt veriyorsunuz. "Rıza Babağğ Simulator" olan bu oyunda vereceğiniz kararlar çok önemli. Mesela bir apartmanda yangın çıktı ve orayı söndürmek gerek, aynı zamanda bir çağrı daha gelip adamın biri kedisinin ağaçta kaldığını söylüyor. Sizce hangisine itfaiye yönlendirilmeli? Yangın çıkan eve değil mi :) Oyun ilk başlarda kolay olsa bile sonradan Rıza Babağğ yardım dedirtir. Bu arada kendi mahallenizde oynanıyor diye biliyorum.
Fiyat 2.40 TL.
Sistem gereksinimleri:
2 GHz çalışan bir işlemci.
512 MB bir ekran kartı.
1 GB civarı RAM.
Oyun telefonda da oynanabildiği için muhtemelen herhangi bir bilgisayar açacaktır.

ss_61cf91a927908f98a5d668522e20cfa48d9add0a.1920x1080.jpg

Dishonored
Yaklaşık 1 yıl önce bilgisayarıma bir duvar kağıdı koymuştum. Bu oyundanmış o :D Hikayesi hakkında çok bir bilgim yok ama görev sistemi falan harika diye duymuştum. Diyaloglar, envanter sistemini övmekten kaçınmamışlardı. Hikaye olarak sanırım karakterimiz bir asker ve kraliçenin özel koruması. Kraliçemizin bir dediğini iki etmiyoruz. Sonra ihanet edilip kraliçe öldürülüyor. Bize ne oluyor derseniz hain durumuna düşüyorlar bizi. Rütbemizi söküyorlar falan sonrasını bilmiyorum ama güzel oyunmuş.
Fiyat 8.69 TL.
Sistem gereksinimleri:
Çift çekirdekli ve 3 GHz civarı çalışan bir işlemci.
Vega 8, GT 1030, HD 5770 gibi bir ekran kartı.
4 GB civarı RAM.

dishonored2.jpg

Assetto Corsa
Oyun bayağı detaylı bir araba oyunu. DLC'ler ile birlikte 180 Tane falan araba oluyor. Arabalardan hiç anlamadığım için çok bir yorum yapmayacağım oyuna. Amcaoğlum direksiyon seti olmadan bayıcı bir oyun olduğunu söylemişti haberiniz olsun. Online oynayabiliyorsunuz. Grafikleri falan tatmin edici isterseniz bir göz atabilirsiniz.
Fiyat 8 TL.
Sistem gereksinimleri:
Intel Core Duo gibi bir işlemci.
HD 5450, GT 520 gibi bir ekran kartı.
2 GB RAM.

0001273_750.jpeg

Replica
Oyunu bir telefon ekranından oynuyorsunuz. Devletimiz tarafından bir teroristin telefonundan alabileceğimiz kadar bilgi almak için görevlendiriliyoruz. Oyunun sonunu kendiniz seçebiliyorsunuz ve şifreleri zekanızla, ipuçlarıyla çözmeniz gerekiyor. Güzel oyun bence.
Fiyat 3 TL.
Herhangi bir işlemci.
1280X720P destekleyen herhangi bir ekran kartı.
2 GB civarı RAM.

ss_ce71f3a7d8d6519033fef73c21d516bbcc866a72.1920x1080.jpg

BEH-ALL-DER
Yine bir bundle paketi ile karşınızdayım. Paket Beholder 1, Beholder 2 ve bir adet DLC içeriyor. Hikaye olarak sadece ilk oyunu biliyorum. Distopik ve baskıcı bir yönetim altında zar zor iş bulabilmişiz. Bulduğumuz iş ise apartman yöneticiliği. Apartman sakinleri evlerinden çıktığı sırada evlerine girip eşyalarını karıştırıyor ve kamera takıyorsunuz (kameralar özelliklerine göre itibar puanları vesaire ile alınıyor). Hükümet yeşil elmanın yasak olduğunu söyleyip bir direktif yayınlıyor. Eğer o kameralardan yeşil elma yiyeni, çekmecesinden yeşil elma çıkanı yakalarsanız o apartman sakinine şantaj yapabilir veya hükümete belge gönderip o kişiyi hapise attırabilirsiniz. Tabii bunun karşılığında hakkınızı alarak. Bu kazandığınız paralar ile zor kararlar vermeniz gerekiyor. Örneğin kızınız hasta belki ölecek, oğlunuz ise başka ülkeye gidip madenlerde çürümek istemiyor. Hangisine para vereceksiniz? Bu tarz zor kararlar ile oyunu bitirmeniz bekleniyor.
Fiyat olarak BEH-ALL-DER paketini almak isterseniz 10.80 TL, sadece Beholder 1 2.70 TL, Beholder 2 ise 8.40 TL.
Sistem gereksinimleri ise şu şekilde:
Beholder 1 - Çift çekirdekli herhangi bir işlemci, HD 5450, HD 4550 gibi bir ekran kartı, 2 GB civarı RAM.
Beholder 2 - Q6600 gibi işlemciler, GT 9600, HD 4670 gibi bir ekran kartı, 4 GB civarı RAM.

screen-6.jpg

Sniper Elite 3
İkinci dünya savaşını konu alan bu oyunda amacımızı oyunun isminden anlamışsınızdır. Oyuna Kuzey Afrika'da savaşın içinde Karl Fairburne olarak başlamaktayız. Ara sahneler ve çizimler başarılı. Hikayesi pek iyi değil, atmosfer ise fena değil. Mekanikleri ise idare edecek türden. Ortalama bir keskin nişancı oyunu denilebilir. İsterseniz bir şans verin çünkü hem fazla PC gücü istemiyor hem kötü değil.
Fiyat 9.80 TL.
Sistem gereksinimleri:
Penitum D gibi herhangi bir işlemci.
GT 8800, HD 3870 gibi bir ekran kartı.
2 GB RAM.
Ayrıca Windows XP desteklemiyor diye duydum.

Sniper-Elite-3-6.jpg

Şimdi böyle resimli resimli anlatmak yerine ürünlerin direkt bağlantısı koyacağım. Siz incelersiniz neyin ne olduğunu. Vaktim olsa hepsini resimli yapardım ama böyle bile elimin ağrıdı.
Euro Truck Simulator 2 9.75 TL.
Human: Fall Flat 9.60 TL.
Terraria 9 TL.
Stardew Valley 14.40 TL.
Left 4 Dead 2 3.70 TL.
Garry's Mod 9 TL.
Don't Starve Together 8.16 TL.
Mount and Blade: Warband 7.49 TL.
Portal Bundle 5.54 TL.
Pacify 7.35 TL.
Undertale 6.12 TL.
Fallout: New Vegas 5.40 TL.
Party Panic 6.50 TL.
Just Cause 3 6.75 TL.
Darkest Dungeon 9.75 TL.
Outlast 4.80 TL.
The Witcher 2 4.65 TL.
Sherlock Holmes: The Devil's Daughter 7.50 TL.
Tomb Raider 6.99 TL.
Company of Heroes 2 7.75 TL.
Borderlands 2 7.75 TL.
L.A. Noire 8.40 TL.
Town of Salem 6.70 TL.
This War of Mine 7.75 TL.
Don't Starve 4.62 TL.
The Escapists 2 9.30 TL.
Papers, Please 9 TL.
Batman Arkham Origins 7.75 TL.
The Witcher 1 2.70 TL.
Poly Bridge 2.77 TL.
Max Payne Bundle 7.20 TL.
Metro 2033 Redux 7.75 TL.
Bully 8.40 TL.
SOMA 4.90 TL.
Game Dev Tycoon 9 TL.
Mount and Blade: Fire and Sword 3.74 TL.
To the Moon 4.50 TL.
Turmoil 6.12 TL.
Punch Club 5.40 TL.
The Stanley Parable 9.60 TL.
Mount Blade 3.74 TL.
Postal 2 1.80 TL.
Comedy Night 4 TL.
Border Officer 9.25 TL.
Clustertruck 7.92 TL.
Goat Simulator 4.62 TL.
Lara Croft GO 4.50 TL.
Hello Neighbor: Hide and Seek 8 TL.
Ben and Ed 7.20 TL.
Suicide Guy 1.10 TL.
Kingdom: Classic 1.05 TL.
Manuel Samuel 3.60 TL.
Death Coming 5.85 TL.
ARK Survival Evolved 15.40 TL.
Hotline Miami Collection 12.55 TL.
Brothers - A Tale of Two Sons 4.80 TL.
Circle Empires 7.75 TL.
Age of Civilizations II 10.11 TL.
Solarix 7.75 TL.
MotoGP 17 9.60 TL.
Mirror's Edge 12.90 TL.
Black Desert Online 11.40 TL.
Sleeping Dogs: Definitive Edition 13.35 TL.
Dead by Daylight 12.40 TL.
Payday 2 1.85 TL.
BioShock Bundle
Batman: Arkham Collection 25.20 TL.
Stranded Deep 16.80 TL.
American Truck Simulator 14.75 TL.
Plague Inc: Evolved 9.60 TL.
The Forest 16 TL.
İnanır mısınız ellerim yoruldu yazı yazmaktan yahu. Hadi bana eyvallah.

1
gif1.gif
2 😱

1 YAZ İNDİRİMLERİ.
2 CÜZDANIM.

Son düzenleme:
Europa Universalis 4 ve Hearts of İron 4 indirimde alınır mı? Ayrı olarak oyun içi paket alınması gerekli mi?
Ayrı olarak içerik için elinize sağlık.
EU4 oynamak için DLC'ler şart diye duydum. HOİ4 hakkında bilgim yok ama onda da biraz DLC gerekiyormuş. Duyduklarıma göre tabii.

Geri
Yukarı