Steam'a her giriş yapıldığında indirme mi yapıyor?

SaviorAngel™

Hectopat
Makaleler
2
Uzun aralıklı periyotlar ile Steam'e giriyorum bu aralar (oradan oyun oynamadığım için, UPlay'den takılıyorum) ve her Steam'e girdiğimde kesinlikle aynı şeyi indiriyor, acaba ben uzun vakitlerle girdiğim için mi indirme yapıyor yoksa sorun bende mi?

1591313210390.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Indirdiginiz seyi Mikail Fidan aciklamis.
Oyunların çalışmak için ihtiyaç duyduğu paketleri (DirectX, Visual C++, .NET Framework gibi) yükleyen ve bunların bakımını, güncelleştirmesini yapan, Steam'in oluşturduğu ortak bir yazılım deposudur.

Eskiden -hala- oyunlar ihtiyaç duyduğu paketleri ilk açılışta kurulum komutları -script- ile yüklüyordu.

Artık oyunlar kendi kurulum komutlarını oluşturmak yerine doğrudan bu depoyu kullanabilir ve her yüklemede/onarmada bir de bu paketlerin yüklenmesini beklemek zorunda kalmazsınız, çünkü bu depo ile birlikte yüklenmiştir.

Oyun için gerekli Redist paketini yüklüyor. Eğer yüklüyse zaten 0 KB bir şey indirip geçiyor. Yani sürekli bir şey yüklemiyor. Siz oyunu indirdiğinizde ona ait Redist paketlerini yüklüyor.

Indirdiginiz seyi Mikail Fidan aciklamis.
İndirilen paketlerin ne olduğunu biliyorum sorun orada değil, anlatayım:
Uplay güncelledi ve kapatıp Steam'e geçtim, Steam yine güncelledi, Steam'i kapatıp Epic'e geçtim, Epic yine güncelledi gibi mevzu ve Steam'i burada saf dışı bırakırsak bu yükleme safası son buluyor (yani eğer Steam'i açmazsam diğer programlarda sorun yaşamıyorum fakat Steam bu güncellemeyi yapınca 10 saniyemi alıyor diğer platformlar).

Yeni konular

Geri
Yukarı