Steam'de açılan ilk Türk hesabı kime ait?

Nasıl kanıt buluyorlar bilmiyorum. Açtığım Şu konuyu daha önce görmüşsündür hocam. Hesabı daha sonra karşılıksız olarak arkadaşıma vermiştim. Hesabın her şeyine dikkat etti. En sonunda patladı hesap 2 ay önce.

Steam desteğe ulaştığında ise hesabın kilidini açmak için CD anahtarını istediler, haliyle geri alamadı. Bildiğin gibi eski hesaplardaki ilk kurtarma bilgisi CD anahtarı oluyor genelde.

Hesabın nasıl satın alındığını anlıyorlar dersen, 15 yıldır bomboş duran Steam hesabına birden 2019'da rozet işlenmeye, oyun satın alınmaya başlanmış. Bu bile yeterli kanıt olur bence Valve için.

İlla hesap almak istiyorsan içi boş hediye ile atılmış hesap alacaksın ilk mailli. Hiç sıkıntı yaşamıyorsun. Hatta arkadaşım bu tür hesapları alıyordu hesabım çalındı diyerek Steam desteğe ticket atıyordu boş hesaplarda sadece ilk mail istediği için kolaylıkla geri alıyordu. Ve hiç sıkıntı yaşamadı şu ana kadar.

İlla hesap almak istiyorsan içi boş hediye ile atılmış hesap alacaksın ilk mailli. Hiç sıkıntı yaşamıyorsun. Hatta arkadaşım bu tür hesapları alıyordu hesabım çalındı diyerek Steam desteğe ticket atıyordu boş hesaplarda sadece ilk mail istediği için kolaylıkla geri alıyordu. Ve hiç sıkıntı yaşamadı şu ana kadar.

Orası öyle. İçinde hiç harcama yapılmadıysa, cüzdan kodu kullanılmadıysa, CD anahtarı ile oyun paketi vs. aktifleştirilmediyse geriye tek ana bilgi kalıyor: hesap açılırken kullanılan ilk e-posta adresi. İlk konumundan, ilk IP adresinden geri alma gibi şeyler biraz uçuk kaçıyor bence de. Teoride doğru olabilir ama hiç ilk konum bilgisi, IP adresi ile Steam hesabını geri alan görmedim.

Maşallah. Hesabı bu, tüm oyunlar sekmesini açamadı tarayıcım:

Arkadaş Steam'deki tüm oyunları almayı planlıyor herhalde.

1624008724760.png

Son düzenleme:
Nasıl kanıt buluyorlar bilmiyorum. Açtığım Şu konuyu daha önce görmüşsündür hocam. Hesabı daha sonra karşılıksız olarak arkadaşıma vermiştim. Hesabın her şeyine dikkat etti. En sonunda patladı hesap 2 ay önce.

Steam desteğe ulaştığında ise hesabın kilidini açmak için CD anahtarını istediler, haliyle geri alamadı. Bildiğin gibi eski hesaplardaki ilk kurtarma bilgisi CD anahtarı oluyor genelde.

Hesabın nasıl satın alındığını anlıyorlar dersen, 15 yıldır bomboş duran Steam hesabına birden 2019'da rozet işlenmeye, oyun satın alınmaya başlanmış. Bu bile yeterli kanıt olur bence Valve için.
Hocam bende geçen gün aldım siz aldıktan kaç ay sonra patladı hesap ? Birde ıd si yani giriş ıd si bilmem ne .net gibi bir şeymiydi benimde öyle nickname ile giremiyorum ama eposta gibi bir şey yazarak giriyorum. Kuralları yazmıştı adam kurallara uyarsak bakalım umarım kalır elimde

Hocam bende geçen gün aldım siz aldıktan kaç ay sonra patladı hesap? Bir de ID'si yani giriş ID'si bilmem ne .net gibi bir şey miydi benim de öyle nickname ile giremiyorum ama e-posta gibi bir şey yazarak giriyorum. Kuralları yazmıştı adam kurallara uyarsak bakalım umarım kalır elimde.

1,5 sene dayanmıştı. Bu tarz eski hesap satın almanızı/kullanmanızı tavsiye etmiyorum, ne zaman patlayacağı belli değil. İlle de bu tarz hesap kullanmak istiyorum diyorsanız zorlayamam tabii ki.

1,5 sene dayanmıştı. Bu tarz eski hesap satın almanızı/kullanmanızı tavsiye etmiyorum, ne zaman patlayacağı belli değil. İlle de bu tarz hesap kullanmak istiyorum diyorsanız zorlayamam tabii ki.
uzun dayanmış yine benim aldığım hesap nickname ile değil bir eposta ile giriliyor. yahoo tarzı bir emaille. forumlarda araştırdığıma göre steam önce sizden ilk maili istiyor. O zamanlarda açılan hesabında ilk maili bu olsa gerek. umarım istemezler hesapta çok değişiklik yapmamam gerek. olurda bir gün isterse tek şansım giriş ıd sinin, ilk eposta ile aynı olması

Yeni konular

Geri
Yukarı