Steam'de bu yılın oyun adayını göstermede neden eski oyunlar var?

lYouNeverKnow

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Steam'ın bu yılın çeşitli kategorilerinden en iyi oyun adayını gösterme etkinliğine ilk kez katılmaya karar verdim. Ancak mesela bu yıl çıkan en iyi hikayeye sahip oyun kategorisine aday olarak 2010'da çıkan Heavy Rain 2016'da çıkan Battlefield 1 vs. gibi bu yıl çıkmamış oyunları aday gösterebiliyoruz. Fakat ben Life is Strange isimli 2015'te çıkan oyunu aday göstermek istiyorum. Life is Strange oyununa gidip önermek istediğimde "bu sene böyle çıkan bir oyun yok." Diyor. Benim anlamadığım bir şey mi var? Yoksa hatalı bir durum mu bu?
(Dediğim gibi bu konuda yeniyim yani benim bilmediğim bir durum olma olasılığı da yüksek.)

hea.PNG

nas.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durum Titanfall 2 için de geçerli. Normalde Origin üzerinden satılan bir oyundu EA Steam'e gelince o oyun da bu sene çıkmış gibi oldu ve aday gösterilebiliyor.

Heavy Rain oyunu Steam'e bu yıl eklendi o yüzden yeni olarak sayıyor. Yılın oyunu ödülü hariç diğer kategorilere Life is Strange'i ekleyebilirsiniz.

1606729031922.png

Steam'e bu yıl gelen oyunlardan aday gösteriyoruz hocam.

Onu biliyorum demeye çalıştığım BF, Heavy Rain gibi oyunlar seçilebiliyorsa ben de bunu eklerim anlamında söylemiştim.

Heavy Rain eski bir PlayStation oyunu ve bu sene Steam'a geldi. Bundan dolayı seçilebilir halde.

Cevabın için teşekkürler.

Ben ekleyemedim. @Ellie Williams'ın dediği gibi sadece "aşk ile devam ettirilen" ödülünde aday gösterebiliyoruz. Onun dışında arama çubuğunda çıkmıyor.

Max Caulfield'ın cevap vermesi de ayrı bir hoş olmuş. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı