Steam'de düşük indirme hızı

Vexina

Hectopat
Daha fazla  
Speedtest'te 49Mbps çıkıyor fakat interneti 100Mbps olarak almıştık. Ve Steam'de oyun indirirken hızı 2.8Mbps olarak gösteriyor. Neden böyle? Evde altyapı var ve internet fiber.

resim_2022-01-25_125914.png

Arkada zoom'da açık.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-25_130356.png
    resim_2022-01-25_130356.png
    12,8 KB · Görüntüleme: 49
Orası saniyede bit cinsinden göstermiyor, saniyedeki megabayt sayısını gösteriyor. Bu da yaklaşık 22.4 Mbps ediyor. Aradaki fark ise Zoom, kablosuz sorunları ve diğer cihazların veri kullanımı sonucu kullanılamıyor olabilir.

Orası saniyede bit cinsinden göstermiyor, saniyedeki megabayt sayısını gösteriyor. Bu da yaklaşık 22.4 Mbps ediyor. Aradaki fark ise Zoom, kablosuz sorunları ve diğer cihazların veri kullanımı sonucu kullanılamıyor olabilir.

Zoom'u kapattım arkada hiçbir şey açık değil indirme hızı 4Mb/sn'e çıktı. Pek bir fark olmadı.

Steam'de gördüğünüz şey megabayt, hız testinde gördüğünüz şey megabit. 8 bit = 1 MB. Hızın düşük gelmesinin sebebi ise bağlı olan cihaz sayısına, kablolu-kablosuz olmasına bağlıdır.

Steam'de gördüğünüz şey megabayt, hız testinde gördüğünüz şey megabit. 8 bit = 1 MB. Hızın düşük gelmesinin sebebi ise bağlı olan cihaz sayısına, kablolu-kablosuz olmasına bağlıdır.

Bağlı olan cihazları bilmiyorum eve misafir gelince hepsi internet şifresini istiyor bende veriyorum bundan kaynaklı olabilir mi?
Şimdi test yaptığımda iste 26Mbps çıktı :(

Geri
Yukarı