Steam'de key ile daha ucuza oyun almak (Resimli Anlatım)

Scar

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, Steam'de biliyorsunuz yaz indirimi var, oyunlar indirimler havada uçuşuyor. İndirimin son gününde bugün size anlatacağım taktik ile oyunları daha ucuza alabileceksiniz. Örnek vermek gerekirse Civilization V oyunu şu anda markette 7,5$. Ben ise 4,40$ gibi bir fiyat ile aldım şu anda Steam'de oynuyorum. Diğer oyun ise Skyrim - Legendary Edition. Oyun şu anda markette 14$. Ben ise 8,80$ fiyatla aldım. Şimdi bunu nasıl yapacağımız anlatıyorum.

Kısaca sistemi anlatmak gerekirse, oyunları takas yolu ile Steam üzerinden kişilerden alıyoruz. Kişiler oyunları gif olarak size vermek için karşılınğıda tf2 anahtarı istiyor. Yani "MANN CO. İKMAL KUTUSU ANAHTARI" ile takas yapıyorlar.

keyfiyat%C4%B1.jpg

Fotoğrafta görüldüğü gibi bir adet key yani ikmal kutusu anahtarı yaklaşık 2.20$.
Yine aynı oyunlardan örnek vererek gideyim, ben civilization v oyununu 2 key vererek aldım, yani 4.40 dolara almış oldum. Skyrim için ise 4 key vererek takas yaptım yani yaklaşık 8.80 dolara almış oldum 14 dolarlık oyunu.
Şimdi bu takası nereden, yapıyoruz nereye göre yapıyoruz sorularının cevaplarına geliyoruz.

İstediğimiz oyunu aratacağımız, takas yapacağımız kişiyi bulacağımız site bu; http://www.tf2outpost.com
Öncelikle bu siteye steam hesabımız ile giriş yapıyoruz.
Giriş yaptıktan sonra fotoğraftaki gibi "Search" Kısmına geliyoruz, almak istediğimiz oyunu burada arayacağız.

8824incih7877069.jpg

Search kısma geldikten sonra aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi aramak istediğimiz oyunu yazıyoruz ben örnek olarak "civilization v" ele alıyorum. Sağ tarafta Team Fortress 2 yazan yeri fotoğraftaki gibi Steam Inventory yapmayı unutmayın. Daha sonrasında enter'a basarak arama yaptığımızda civ5 ile ilgili tüm itemler geliyor gördüğünüz gibi. Bize oyun lazım olduğu için içlerinden "Civilization V Gift" yazan itemi bulup üstüne tıklıyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra altıdaki turuncu buton olan "Search"a tıklıyoruz ve civ5 gift'e sahip olan kullanıcıları listeliyoruz.

8666incin918641.jpg

Fotoğrafta gördüğünüz gibi güncel bir şekilde Civilization V gifine sahip kullanıcılar çıkıyor. Eşyaların karşısındaki ise adamın takas için istediği. Buradan herhangi bir kişiye tıklayarak profiline gidiyoruz.

kullan%C4%B1c%C4%B1listesi.jpg

Kişinin profiline girdikten sonra gördüğünüz gibi Civ5 oyunu için 2 adet key istediğini belirtmiş. Yukarıda da gösterdiğim keyleri topluluk- pazar kısmına girip iki adet alıyoruz, toplamda 4,40 usd civarı bir fiyat ödüyoruz. Daha sonrasında takas yapacağımız kişinin yani "Robin" isimli kullanıcının ismine tıklayarak Steam Hesabına girip arkadaşlik isteği atıyoruz, veya fotoğrafta gördüğünüz ilk linke tıklayıp takas teklifi bırakabilirsiniz, eğer çevrimdışı ise teklifi steam'e girince onaylayacaktır.

takasistegi.jpg

Kişiye Takas teklifi attıktan sonra, Steam takas penceresine pazardan aldığımız iki adet keyi koyuyoruz, o da Civilization v oyununu koyuyor ve takası yapıyoruz. Steam'de nasıl takas yapıldığını bildiğinizi varsayıyorum çok basit bir işlem zaten. Takası tamamladıktan sonra Mağazada 7,5$ olan oyunu tertemiz şekilde 4,4$ dolara alıyoruz. 2 dolar cebimize kalıyor, Skyrim alsaydık 5$ dolar gibi bir meblağ cebimizde kalacaktı. Kişilere göre oyun için istediği key değişiyor, almadan önce iyice bakmanızı öneririm.

Elimden geldiğinde detaylı, anlaşılır şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım bilmeyen arkadaşlara faydası olmuştur, iyi oyunlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben giriş yaptım ve bir de oyun aldım Mann Co. Supply Crate Key (2,20) karşılıgında Payday 2 aldım.

Ben giriş yaptım ve birde oyun aldım Mann Co. Supply Crate Key (2,20) karşııgında Payday 2 aldım.
Hayırlı olsun PayDay 2 oynayıp güzel mi bildirirseniz sevinirim.

Evet arkadaşlar, steam'de biliyorsunuz yaz indirimi var, oyunlar indirimler havada uçuşuyor. İndirimin son gününde bugün size anlatacağım taktik ile oyunları daha ucuza alabileceksiniz. Örnek vermek gerekirse civilization v' oyunu şu anda markette 7,5$. ben ise 4,40$ gibi bir fiyat ile aldım şu anda steamde oynuyorum. Diğer oyun ise Skyrim - Legendary Edition. Oyun şu anda markette 14$. ben ise 8,80$ fiyatla aldım. Şimdi bunu nasıl yapacağımız anlatıyorum.

Kısaca sistemi anlatmak gerekirse, oyunları takas yolu ile steam üzerinden kişilerden alıyoruz. kişiler oyunları gif olarak size vermek için karşılınğıda tf2 anahtarı istiyor. Yani "MANN CO. İKMAL KUTUSU ANAHTARI" ile takas yapıyorlar.

keyfiyat%C4%B1.jpg

Fotoğrafta görüldüğü gibi bir adet key yani ikmal kutusu anahtarı yaklaşık 2.20$.
Yine aynı oyunlardan örnek vererek gideyim, ben civilization v oyununu 2 key vererek aldım, yani 4.40 dolara almış oldum. Skyrim için ise 4 key vererek takas yaptım yani yaklaşık 8.80 dolara almış oldum 14 dolarlık oyunu.
Şimdi bu takası nereden, yapıyoruz nereye göre yapıyoruz sorularının cevaplarına geliyoruz.

İstediğimiz oyunu aratacağımız, takas yapacağımız kişiyi bulacağımız site bu; http://www.tf2outpost.com
Öncelikle bu siteye steam hesabımız ile giriş yapıyoruz.
Giriş yaptıktan sonra fotoğraftaki gibi "Search" Kısmına geliyoruz, almak istediğimiz oyunu burada arayacağız.

8824incih7877069.jpg

Search kısma geldikten sonra aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi aramak istediğimiz oyunu yazıyoruz ben örnek olarak "civilization v" ele alıyorum. Sağ tarafta Team Fortress 2 yazan yeri fotoğraftaki gibi Steam Inventory yapmayı unutmayın. Daha sonrasında enter'a basarak arama yaptığımızda civ5 ile ilgili tüm itemler geliyor gördüğünüz gibi. Bize oyun lazım olduğu için içlerinden "Civilization V Gift" yazan itemi bulup üstüne tıklıyoruz. Bu işlerimleri yaptıktan sonra altıdaki turuncu buton olan "Search"a tıklıyoruz ve civ5 gift'e sahip olan kullanıcıları listeliyoruz.

8666incin918641.jpg

Fotoğrafta gördüğünüz gibi güncel bir şekilde Civilization V gifine sahip kullanıcılar çıkıyor. Eşyaların karşısındaki ise adamın takas için istediği. Buradan herhangi bir kişiye tıklayarak profiline gidiyoruz.

kullan%C4%B1c%C4%B1listesi.jpg

Kişinin profiline girdikten sonra gördüğünüz gibi Civ5 oyunu için 2 adet key istediğini belirtmiş. Yukarıda da gösterdiğim keyleri topluluk- pazar kısmına girip iki adet alıyoruz, toplamda 4,40 usd civarı bir fiyat ödüyoruz. Daha sonrasında takas yapacağımız kişinin yani "Robin" isimli kullanıcının ismine tıklayarak Steam Hesabına girip arkadaşlik isteği atıyoruz, veya fotoğrafta gördüğünüz ilk linke tıklayıp takas teklifi bırakabilirsiniz, eğer çevrimdışı ise teklifi steam'e girince onaylayacaktır.

takasistegi.jpg

Kişiye Takas teklifi attıktan sonra, Steam takas penceresine pazardan aldığımız iki adet keyi koyuyoruz, o da Civilization v oyununu koyuyor ve takası yapıyoruz. Steam'de nasıl takas yapıldığını bildiğinizi varsayıyorum çok basit bir işlem zaten. Takası tamamladıktan sonra Mağazada 7,5$ olan oyunu tertemiz şekilde 4,4$ dolara alıyoruz. 2 dolar cebimize kalıyor, Skyrim alsaydık 5$ dolar gibi bir meblağ cebimizde kalacaktı. Kişilere göre oyun için istediği key değişiyor, almadan önce iyice bakmanızı öneririm.

Elimden geldiğinde detaylı, anlaşılır şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım bilmeyen arkadaşlara faydası olmuştur, iyi oyunlar...
Hocam çok yaralı olmuş. Acaba Civilization 5 nasıl bir oyun? Online da keyifli mi?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim Payday2 PS3 ümde vardı. Zaten biliyorsunuz PS3 de oyunlar LOW da oynanıyor ona rağmen mükemmel grafikli bir oyun ve çok eğlenceli bir oyundur alacaksanız eminim bilgisayarda daha zevklidir. Öneririm.

Teşekkür ederim Payday2 PS3 ümde vardı. Zaten biliyorsunuz PS3 de oyunlar LOW da oynanıyor ona rağmen mükemmel grafikli bir oyun ve çok eğlenceli bir oyundur alacaksanız eminim bilgisayarda daha zevklidir. Öneririm.
Bu arada trade kısmında kendi takas itemımı koymak için önce anahtarı satın almam lazım değil mi?

Arkadaşlar ben bunu pek anlamadım dün gece de yazmıştım. Bazılarında 1.5 key veya 2 key 4 ref tarzı şeyler yazıyor. Bir oyun alıcam ama tam anlıyamadım
yardımcı olabilcek olan var ise steam ekleyebilir mi? Steam kullanıcı adım: Raydric

Merhaba. Takas ile oyun alımının nasıl olacağını temel olarak anlatmışsınız ve insanların alışveriş yapabilecekleri birini de örnek olarak vermişsiniz ancak insanları dolandırılmaya karşı hiç uyarmamışsınız. Sizin yazınızdan sonra herkes önüne gelenden ucuza oyun almaya çalışır ve dolandırılırsa bunun sonucu üzücü olur ve herkes sizi suçlayabilir.

5 tf2 keye Wolfenstein gift satıyorlar. 3 tf2 keye Rust, 7-8 tf2 keye DayZ satıyorlar. Bunların hepsi Revoked yani silinen giftler. İnsanlar tahmin edebileceğinizden fazla atlıyor böyle fırsatlara. Oyunu aldıktan 3-5 gün sonra ödeme geri çekiliyor ve oyun kütüphanenizden siliniyor. İnsanlara alışveriş yapacakları kişileri nasıl seçeceklerini de anlatın. En basitinden alışveriş yapacakları kişinin profilini SteamRep » Home adresinde aratmalarını söyleyin.

Ayrıca oyun alacakları kişiye "The game is ROW, right?" tarzı sorular yöneltsinler. Eğer "oyun ROW mu?" yani bölge kilidi olmadan oynanır mı diye sorulmazsa çoğu rus satıcı RU+CIS etiketli oyunları amatör, bilgisiz kişilere kitlerler. Dürüst kişiler de var. Mesela bir oyun soruyorsunuz, o oyun kilitli diyorlar. Ama öncelikle para kazanmaya bakan ve sattığı oyunu geri almayan çok takasçı var.
ROW=Rest of the World

Ayrıca tf2 keyler paypal üzerinden alım sayısına bağlı olarak 1.7$ ile 2$ arasında değişen bir fiyata alınabilir. Bu da steam pazar fiyatından çok daha ucuzdur. Ancak bunun da riskleri var ve ayrı bir konu.
Yukarıda adı geçen satıcıdan başka kişilerle takas yapacak arkadaşlar lütfen yazımı okusunlar ve konuyu internette güzelce araştırsınlar. Her önünüze gelenle takas yaparsanız para kaybetme ihtimaliniz yüksektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı