Steam'de oyun nasıl kopyalanır?

Kromish

Hectopat
Merhaba, bilgisayarıma format atmıştım. Arkadaşım da formattan sonra kendi Steam CS:GO klasöründe bulunan dosyaları benim bilgisayarıma kopyaladı. Bu şekilde indirmeme gerek kalmadığını söyledi. İnternetim yavaş olduğu için de bende kabul ettim. Bana pek mantıklı gelmedi. Onun attığı dosyalar ayrı bir klasörde. Steam klasörü ise ayrı bir klasördü. Acaba bu yüzden mi olmadı? Oyunun 5 GB'ı bile azalsa benim için kardır. Çünkü çok yavaş bir internete sahibim. Aynısını Epic Games'de GTA 5 için de yapmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun dosyalarını normal Steam klasörünün içinden kopyalarsın. Bilgisayarı formatlayıp Steam'i yeniden yüklediğin zaman tekrardan CSGO yüklemesini başlatırsın. Yüklemeyi başlattığın zaman CSGO isimli bir klasör oluşacak, o klasörün içine de önceki dosyaları atıp tekrardan indirmeyi başlatırsan indirme yapmadan direkt dosyaları doğrulatır, böylece tekrardan indirmeye gerek kalmaz.

Önce Steam'de CS:GO indirmesini başlatacaksın 2-3 saniye sonra kapatıp arkadaşının verdiği dosyalarlı Steam'in indirdiği dosyalarla değiştireceksin. Sonra Steam kısa bir doğrulama yapıp bırakacak.

C:/Steam/Steamapps/Common klasörü içinde oyun adıyla bir klasör olur onun içinde oyunun dosyaları olur genellikle.
Devamında ne yapmam gerekıyor ?
Önce Steam'de CS:GO indirmesini başlatacaksın 2-3 saniye sonra kapatıp arkadaşının verdiği dosyalarlı Steam'in indirdiği dosyalarla değiştireceksin. Sonra Steam kısa bir doğrulama yapıp bırakacak.
Hocam bu işlemi Steam kapalıyken mi yapacağım ?

Geri
Yukarı