Steam'de oyunlar açılmıyor

Westronxxd

Hectopat
Steam'de sadece Among Us oynayabiliyorum. Beyond Two Souls'u açmayı deniyorum yeni format attım. Sürücüleri her şeyi kurdum ama halen oyun başlatılıyor eşitleniyor deyip kapanıyor. Çözümünü asla bulamıyorum.

Bunu da paylaşın. Process Monitor raporunuzdan pek bir şey çıkmadı.

Among Us hangi diskte? Birden fazla diskin var mı?

Birden fazla diskim yok, tek diskte oynuyorum.
Kod:
Günlük adı: Application.

Kaynak: Application error.

Tarih: 27.9.2020 23:31:13.

Olay kimliği: 1005.

Görev kategorisi:(100)

Düzey: Hata.

Anahtar sözcükler: Klasik.

Kullanıcı: Yok.

Bilgisayar: Westron.

Açıklama:

Windows aşağıdakilerden biri nedeniyle dosyasına erişemiyor: Ağ bağlantısında, dosyanın depolandığı diskte veya bu bilgisayara yüklenmiş depolama sürücülerinde bir sorun var; ya da disk yok. Windows bu hata yüzünden BeyondTwoSouls_Steam.exe programını kapattı.

Program: BeyondTwoSouls_Steam.exe.

Dosya:

Hata değeri ek veriler bölümünde listelendi.

Kullanıcı eylemi.

1. dosyayı yeniden açın. Bu durum, program yeniden çalıştırıldığında kendiliğinden düzelen geçici bir sorun olabilir.

2. dosyaya yine ulaşılamıyorsa ve:

- Dosya, ağ üzerindeyse, ağ yöneticinizin ağda bir sorun olmadığını ve sunucuyla iletişim kurulabildiğini doğrulaması gerekir.

- Dosya, disket veya CD-ROM gibi çıkarılabilir bir diskteyse, diskin bilgisayara düzgün biçimde yerleştirildiğini doğrulayın.

3. chkdsk komutunu çalıştırarak dosya sistemini denetleyin ve onarın. Chkdsk komutunu çalıştırmak için sırasıyla başlat'ı, çalıştır'ı tıklatın, CMD yazın ve Tamam'ı tıklatın. Komut isteminde, chkdsk /F yazın ve enter tuşuna basın.

4. sorun devam ederse, dosyayı yedek kopyasından geri yükleyin.

5. aynı diskteki diğer dosyaların açılıp açılmadığını belirleyin. Açılmıyorsa, disk bozulmuş olabilir. Bu bir sabit diskse, daha fazla yardım için yöneticinize veya bilgisayar donanımı satıcınıza başvurun.

Ek veriler.

Hata değeri: 00000000.

Disk türü: 0.

Olay Xml'si:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

<System>

<Provider name="application error" />

<Eventıd qualifiers="49152">1005</eventıd>

<Level>2</Level>

<Task>100</task>

<Keywords>0x80000000000000</keywords>

<Timecreated systemtime="2020-09-27T20:31:13.000000000Z" />

<Eventrecordıd>1008</eventrecordıd>

<Channel>application</Channel>

<Computer>westron</Computer>

<Security />

</System>

<Eventdata>

<Data>

</Data>

<Data>BeyondTwoSouls_Steam.exe</data>

<Data>00000000</data>

<Data>0</data>

</Eventdata>

</Event>

1601239356801.png

Hocam bunu diyor ne yapayım?

Hocam test sonuçlarını harddisksentinel ile yaptım, hiçbir sorun çıkmadı. Mükemmel yazıyordu. Sorun neden kaynaklanıyor acaba? Başka bir disk açıp oraya mı yüklesem sorun düzelir mi?

SSD/HDD nedir? Bilgisayarı yeniden başlat, açıldığı gibi CMD'yi yönetici olarak başlat ve chkdsk /f /r komutunu gir. Y/N'den Y'yi seç ve yeniden başlat. Windows'un onarım ekranı tarzında bir ekranı gelmezse tekrar dene.

Geri
Yukarı