Steam'de pazara koyduğumuz item hemen satılıyor mu?

kaayayusuf

Hectopat
Merhabalar herkese! CS:GO'dan 100-115 TL civarı bir kasa düştü. Düştü mü denir onu da bilmiyorum? Her neyse geldi diyelim. Soruma gelecek olursak; pazar banı ayın 26'sında kalkıyor. Ben hemen o gün kasayı satmış olur muyum? Çok mu bekleyeceğim satılması için, ocak 2'ye kadar satılır mı sizce?

Not: Merak edenleriniz olursa kasanın ismi 'Bravo Operasyonu Kasası'.

Son düzenleyen: Moderatör:
Koyduğun fiyata, o anda başkalarının koyduğu fiyata ve kasayı arayan kişilere bağlı. Şu zamanda satılır diyemeyiz. Sipariş verilen bir fiyatta koyarsan direkt satılır.

Talep çoksa direkt satarsın, en düşük fiyat 110 ise o gün sen de 110'a koyarsan gider fakat 120 yaparsan kasaların fiyatı gün geçtikçe düştüğü için satılması zaman alır. Genelde 1 saat içinde satılıyor kasalar en uyguna koyunca.

51570a047c90ef4e2c635573dd8ae55f.png

Eğer hemen satmak isterseniz sağdaki değerlerden birini girin ama derseniz ki ben daha pahalıya satmak istiyorum 111.35 kuruşa koyarsanız yine uzun sürecektir ama ilk sizinki alınacaktır. Ama bu kasa hızlı bir şekilde gidebiliyor ondan dolayı 98.34'e falan satmanızı önermem zaten steam belli bir ücreti kesiyor.

Talep çoksa direkt satarsın, en düşük fiyat 110 ise o gün sen de 110'a koyarsan gider fakat 120 yaparsan kasaların fiyatı gün geçtikçe düştüğü için satılması zaman alır. Genelde 1 saat içinde satılıyor kasalar en uyguna koyunca.
O kasa okunmuş kasa düşmüyor. 1-2 yıl önce de 50Tl idi.

son 24 saatte 180 civarı satış yapıldı yazıyor. Peki ne kadar steam kendine para alıyor tam 100tlye koyarsam?
Yanılmıyorsam %13-%14 arası bir komisyon alıyor. Satış ekranında "alıcının ödediği fiyat" kısmına 100 yazıp, elde edeceğiniz fiyatı gördükten sonra ne kadar komisyon aldığını görebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı