Rehber Steam'de RAM kullanımını düşürme

Steam'de RAM kullanımını düşürme.

Merhaba bugün sizlerle Steam'de yüksek RAM kullanım miktarını yaklaşık 400'den 50'ye kadar düşüreceğiz.

İlk adım.

"C:\program files (x86)\Steam\steam.exe" -no-browser +open steam://open/minigameslist - kodun sonunda " işareti olmayacaktır sonunda ise " olacaktır gördüğünüz gibi kopyalayın.

Bu kodu kopyalayalım.

Steam'ı dosya konumunda açalım. steam.exe uygulamasını bulup bir kısayol oluşturup masaüstüne atalım.

dssadsadsada.png

İkinci adım.

Masaüstüne attığımın kısayolun özelliklerine girelim.

1.

213213231.png

2.
321212311321.png

3. kopyaladığmız metni "hedef" kısmına yapıştıralım ve uygula diyelim.
"C:\program files (x86)\Steam\steam.exe" -no-browser +open steam://open/minigameslist

dsadsadsa.png

Sonraki adım açık olan Steam'ı tamamen kapatalım.

Screenshot_2.png

Ve oluşturduğumuz kısayolu açalım.

Önce.

Screenshot_3.png

Sonra.

Screenshot_4.png

Bu yöntemden sonra kütüphane küçülüyor ve mağaza ve topluluk veya pazar bölümüne giremiyoruz.

Kütüphane böyle görünüyor.

Screenshot_5.png

Mağaza ise böyle.

Screenshot_6.png

Eski haline getirmek için Steam'ı tamamen kapatıp eski kısayolunuz ile açıcaksınız.

Eski haline dönmesse.

Screenshot_1.png

Dosya Ekleri

• 1643804906724.png
    1643804906724.png
    4,8 KB · Görüntüleme: 364
Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen Steam'a en son gelen güncellemeler ile Steam WebHelper kapanmıyor.
Şu an sorunu araştırmaktayım eğer çözüm bulabilirsem yeni bir rehber yayınlayacağım.

Bende de aynı sorun var çözüm bulabildiniz mi?

Hocam bayağı baktım birkaç şey denedim kendi açımdan fakat maalesef çözüm bulamadım.
İnternette araştırmalarıma göre daha önce de aynı sorun yaşanmış.
Özellikle Steam yeni bir arayüz güncellemesi yapınca oluyor muhtemelen.
Çünkü çoğu kişinin sorunu arayüz güncellemesi olduktan sonra çalışmamasından geçiyor.
Yani Steam'ın bu duruma el atmasını beklemek zorundayız gibi duruyor.
Geçen günlerde Steam yeni arayüz güncellemesi yapmıştı zaten.
Yeni güncelleme budur başlatma seçeneğinin arayüzü değiştirildi yani bazı oyunlarda oyna tuşuna basınca nasıl başlatılması gerektiğini soran pencerenin arayüzü değişti.
Bence çok hoş görünüyor ama maalesef kendisi birkaç sorunuda beraberinde getiriyor.

Screenshot_5.jpg

Hocam bayağı baktım birkaç şey denedim kendi açımdan fakat maalesef çözüm bulamadım.
İnternette araştırmalarıma göre daha önce de aynı sorun yaşanmış.
Özellikle Steam yeni bir arayüz güncellemesi yapınca oluyor muhtemelen.
Çünkü çoğu kişinin sorunu arayüz güncellemesi olduktan sonra çalışmamasından geçiyor.
Yani Steam'ın bu duruma el atmasını beklemek zorundayız gibi duruyor.
Geçen günlerde Steam yeni arayüz güncellemesi yapmıştı zaten.
Yeni güncelleme budur başlatma seçeneğinin arayüzü değiştirildi yani bazı oyunlarda oyna tuşuna basınca nasıl başlatılması gerektiğini soran pencerenin arayüzü değişti.
Bence çok hoş görünüyor ama maalesef kendisi birkaç sorunuda beraberinde getiriyor.

Eki Görüntüle 1659178

Hayır hocam bende biraz baktım sorun Steam'in no browser komutuna desteğini kesmesiymiş yani Steam geri getirmezse bir daha asla bu komutu kullanamayacağız https://steamcommunity.com/groups/SteamClientBeta/discussions/3/3710433479207750727/

Geri
Yukarı