Steam'de sahip olunmayan oyunu oynayabilmek

Asrın_Tek

Hectopat
Steam'den birkaç ay önce ücretli bir video oyunu satın almıştım.
Oynadım ve hoşuma da gitti ancak sistemi zorladığı için iade süresi dolmadan, belki 2-3 sene sonra alırım diye iade ettim ve kabul de edildi.

İade etmeden önceyse Steam atölyesinde topluluk yapımı bir çok oyunculu imkanı veren bir mod indirdim. Atölye yapımı olduğu için orijinal oyun olmadan oynayamamam lazım.
Oyunu iade etmiş olmama rağmen bu eklentiyi hala oynayabiliyorum. 😁

Sonuç olarak bende olmayan oyunun atölye içeriğindeki topluluk yapımı eklentiyi ( mi diyeyim artık bilemedim ) oynayabiliyorum.
Tabii normal oyuna erişimim yok.

Bunu Steam'e bildirmek lazım mı ya da
fark edilirse hesabın kapatılması, para cezası vb. gibi bir durum olabilir mi?

Bu arada açık olup olmadığından tam emin değilim ancak oyunun atölye içeriğine oyun olmadan erişmiş oluyorum. Teknik olarak açık olması lazım.

Steam'den birkaç ay önce ücretli bir video oyunu satın almıştım.
Oynadım ve hoşuma da gitti ancak sistemi zorladığı için iade süresi dolmadan, belki 2-3 sene sonra alırım diye iade ettim ve kabul de edildi.

İade etmeden önceyse Steam atölyesinde topluluk yapımı bir çok oyunculu imkanı veren bir mod indirdim. Atölye yapımı olduğu için orijinal oyun olmadan oynayamamam lazım.
Oyunu iade etmiş olmama rağmen bu eklentiyi hala oynayabiliyorum. 😁

Sonuç olarak bende olmayan oyunun atölye içeriğindeki topluluk yapımı eklentiyi ( mi diyeyim artık bilemedim ) oynayabiliyorum.
Tabii normal oyuna erişimim yok.

Bunu Steam'e bildirmek lazım mı ya da
fark edilirse hesabın kapatılması, para cezası gibi bir durum olabilir mi?
Durumu garantilemek için bildirmek iyidir diye düşünüyorum. Steam'in bir açığı olsa da top size patlayabilir.

Kısaca: Oyunu satın alıp, atölyeden çok oyunculu bir mod indirdikten sonra, oyunu beğenmemesi üzerine iade politikaların göre süresini doldurmadan iade etmiş; oyunu tekrar oynayabildiğinden, bunun bir açık mı? Veya mod yüzünden olabileceğini düşünüyor.

Geri
Yukarı