Steam'de ucuz skinler neden bazen pahalıya satılıyor?

1653341100520.png

Gerçi şuan minimum 40 yollanabiliyor.
Bakiye yollamak için iki gün gibi bir süre arkadaş olman gerekiyor. Hesabı direkt çalarsa geri alma ihtimaline karşın kısa bir süre.
E zaten.

Scamde dönüyor tabii. Ben legal yolu söyledim :D.

Hocam bakiye direkt olarak yollanmıyor ki? Sadece oyun hediye ediliyor.
Hocam mesela legal olarak neden skinle hesaplar arası komisyon ödüyorlar ki.
Oyun alacaksa direkt alıp main hesaba hediye atılır.
Skin alınacaksa direkt alınıp yine trade ile verilir.
Sizin dediğiniz gibi yapıldığında ekstra 1 kez komisyon verilmiş oluyor. mantıksız

Yani adam bakiyeni kendi hesabına yollaması için arkadaş listende iki gün ekli olmalı, bu sürede hesabın asıl sahibi hesabı geri alabilir.
Anladım hocam ilk dediğinizde zaten :D.
Sizin dediğiniz gibi yapıldığında ekstra 1 kez komisyon verilmiş oluyor. mantıksız
Legal adam böyle yapmaz. Baya komisyon ödüyor çünkü. Büyük ihtimalle çalıntı hesaplarla yapılan bir işlem.

@397448
Kesinlikle ancak neden dota2 skinleri seçilmiş onu anlamadım ayrıca incelediğimde bu scamın 2021 başından itibaren yapıldığını gördüm.
Daha önce de hesaplar çalınıyordu. Bu daha farklı bir şey gibi

@397448
Kesinlikle ancak neden dota2 skinleri seçilmiş onu anlamadım ayrıca incelediğimde bu scamın 2021 başından itibaren yapıldığını gördüm.
Daha önce de hesaplar çalınıyordu. Bu daha farklı bir şey gibi
Belki anlaşılmasın diye olabilir. Dota2 Piyasasını bilmiyorum ama belki çok dalgalı olduğu için fark edilmiyor sanıyorlardır.

Sizin dediğiniz gibi yapıldığında ekstra 1 kez komisyon verilmiş oluyor. Mantıksız.

Hocam bakın anlamıyorsunuz, "detaylı" şekilde anlatacağım;
Mesela arkadaşınız oyun istiyor diyelim, direkt oyun gönderirsiniz. Komisyonla falan uğraşmazsınız. ya da skin istiyor direkt takasla gönderirsiniz. Ama eğer skine hemen ihtiyacı varsa ya da hemen satması lazımsa bakiye aktarımı ile komisyonlu bir şekilde gönderirsiniz.
Zaten skini eğer takasla gönderseniz bile arkadaşınız satarken her türlü komisyon ödemek zorunda. çünkü belli bir kısmı devlete de gidiyor. Mesela arkadaşınız CS:GO adlı oyunda indirim başladı, indirimin bitmesine son 2 gün var. Sizden o oyunda indirime giren itemi atmanızı istedi. Siz itemi alınca 1 hafta takas banı oluyor. Ama indirim 2 gün sürüyor, 1 hafta bekleyecek misiniz? Hayır, o yüzden pazardan komisyonlu bir şekilde hızlaca parayı gönderiyorsunuz.
Kısacası, oyun atacaksanız sorun yok, direkt atın. Fakat arkadaşınıza para göndermeniz gerekiyorsa skin atsanız bile o sattığı zaman yine yaklaşık %15 komisyon ödemek zorunda. yani pazardan bakiye gönderimi yapınca ekstradan komisyon gitmiyor. Her zamanki gibi %15 civarı.
Nasıl yollanmıyor? Bekleyin bir dakika. Daha geçen gün 10 TL yolladım.
Hayır hocam tabii ki yollanıyor. Ama kredi kartı ile oluyor o.
Benim demek istediğim mesela sizin hesabınızda bakiye var. O bakiye ile hediye kartı alamıyorsunuz. O yüzden pazardan ucuza skin alıp öyle yollanıyor.

Dediğim pazardan ucuza skin alıp pahalıya satma taktiği her yerde mevcut.
İtiraz etmek yerine araştırın madem.
Daha geçen gün 200TL aktardım yan hesaba, neden böyle bir şeye inanmıyorsunuz ki?

Son düzenleme:
Hocam bakın anlamıyorsunuz, "detaylı" şekilde anlatacağım;
Mesela arkadaşınız oyun istiyor diyelim, direkt oyun gönderirsiniz. Komisyonla falan uğraşmazsınız. ya da skin istiyor direkt takasla gönderirsiniz. Ama eğer skine hemen ihtiyacı varsa ya da hemen satması lazımsa bakiye aktarımı ile komisyonlu bir şekilde gönderirsiniz.
Zaten skini eğer takasla gönderseniz bile arkadaşınız satarken her türlü komisyon ödemek zorunda. çünkü belli bir kısmı devlete de gidiyor. Mesela arkadaşınız CS:GO adlı oyunda indirim başladı, indirimin bitmesine son 2 gün var. Sizden o oyunda indirime giren itemi atmanızı istedi. Siz itemi alınca 1 hafta takas banı oluyor. Ama indirim 2 gün sürüyor, 1 hafta bekleyecek misiniz? Hayır, o yüzden pazardan komisyonlu bir şekilde hızlaca parayı gönderiyorsunuz.
Kısacası, oyun atacaksanız sorun yok, direkt atın. Fakat arkadaşınıza para göndermeniz gerekiyorsa skin atsanız bile o sattığı zaman yine yaklaşık %15 komisyon ödemek zorunda. yani pazardan bakiye gönderimi yapınca ekstradan komisyon gitmiyor. Her zamanki gibi %15 civarı.

Hayır hocam tabii ki yollanıyor. Ama kredi kartı ile oluyor o.
Benim demek istediğim mesela sizin hesabınızda bakiye var. O bakiye ile hediye kartı alamıyorsunuz. O yüzden pazardan ucuza skin alıp öyle yollanıyor.

Dediğim pazardan ucuza skin alıp pahalıya satma taktiği her yerde mevcut.
İtiraz etmek yerine araştırın madem.
Daha geçen gün 200TL aktardım yan hesaba, neden böyle bir şeye inanmıyorsunuz ki?

Peki Steam'den ban yer miyiz öyle bir durumda. İllegal bir durum oldugunu düşünmüyorum sonuçta vergisini veriyoruz %15 az değil alan memnun satan memnun diyebilir miyiz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı