Steam'de yarısı inmiş oyun sıfırdan başladı

Kloox

Hectopat
Yıllardır Steam kullanıyorum ama ilk defa başıma geldi. Epic Games'te buna benzer vakalar olduğu biliyorum ama Steam'de olması garip geldi. 50 GB'lik oyunun yarısı inmişti ama bilgisayarı her zaman yaptığım gibi kapatıp açınca birden gitti (yeniden başlatmadım). Yüklü olan kısmı algılamasının bir yolu var mı? Ayrıca oyunu tamamen kaldırdım ama hiç yer açılmadı. Bu boşluğa giden gbleri nasıl geri alırım? Yazılımsal olarak öyle bir alana sahip gözükmüyorum ama Steam oyunu indirmeden önce kıstığı alanı geri alamadım.

Ayrıca şöyle bir şey keşfettim Steam'de 1200 GB boş alanım gözükürken Dosya Gezgini'nde o inmiş olan 20 GBlik alan eksik gözüküyor yani 1180 GB gözüküyor. Buda saçma geldi Steam'de 1200 GB bilgisayarın kendisinde 1180 GB gözüküyor.

Epic'te de böyle bir hata hiç görmedim, çok duydum ama saçma yanlış anlaşılmalardan ibaret. 50GB'nin 20 GB'sini indirip kapatıp açınca tekrar %0'dan indiriyor, fakat 0gb/30gb diyerekten. İnsanlar da beleş oyun veren platformdan bu beklenirdi zaten diyip foruma bunu yazıyor bakmıyor bile ekrana. Onun dışında bu hata Steam ya da oyun hatasından ziyade HDD hatasıdır, hddnizde bad sector var veya %80i dolu. Doluluk oranı belli bir oranı geçince sapıtmaya başlar. Hddnizi bir sağlık testinden geçirseniz iyi olur. Sorunuzun cevabına gelirsek Steam'ın dosyaları indirdiği yer bellidir diğer oyunlardan birinin klasörüne gidip bir tık geri giderek steamapps klasörünü bulun, orada mevcut oyununuzun adı ve inmiş yarım dosyalar da olacaktır. Steama nasıl algılatırsınız bilmiyorum ama o bozuk dosyaları silebilirsiniz elle. Sonra sıfırdan indirirsiniz.

Daha önce bende de oldu. Ayarlar kısmından indirme önbelleğini silip Steam'i yeniden başlatmıştım. Bir etkisi olur mu emin değilim maalesef.

Epic'te de böyle bir hata hiç görmedim, çok duydum ama saçma yanlış anlaşılmalardan ibaret. 50GB'nin 20 GB'sini indirip kapatıp açınca tekrar %0'dan indiriyor, fakat 0gb/30gb diyerekten. İnsanlar da beleş oyun veren platformdan bu beklenirdi zaten diyip foruma bunu yazıyor bakmıyor bile ekrana. Onun dışında bu hata Steam ya da oyun hatasından ziyade HDD hatasıdır, hddnizde bad sector var veya %80i dolu. Doluluk oranı belli bir oranı geçince sapıtmaya başlar. Hddnizi bir sağlık testinden geçirseniz iyi olur. Sorunuzun cevabına gelirsek Steam'ın dosyaları indirdiği yer bellidir diğer oyunlardan birinin klasörüne gidip bir tık geri giderek steamapps klasörünü bulun, orada mevcut oyununuzun adı ve inmiş yarım dosyalar da olacaktır. Steama nasıl algılatırsınız bilmiyorum ama o bozuk dosyaları silebilirsiniz elle. Sonra sıfırdan indirirsiniz.
Komik bir durum ama Epic Games üzerinde defalarca yaşadım bu sorunu ben. Yanlış anlaşılma filan değil disklerim sorunsuz ve sağlık değerleri yüksek. 300 GB diskin 10 GB kadarı kullanılıyordu.

Epic Games daha gelişmemiş bir platform ileride düzelteceklerine inanıyorum.

Komik bir durum ama Epic Games üzerinde defalarca yaşadım bu sorunu ben. Yanlış anlaşılma filan değil disklerim sorunsuz ve sağlık değerleri yüksek. 300 GB diskin 10 GB kadarı kullanılıyordu.

Epic Games daha gelişmemiş bir platform ileride düzelteceklerine inanıyorum.
Öyle diyorsanız belkide ben yanılıyorumdur.

Harddiskim daha bir kaç aylık ve 2TB'nin sadece 600GB dolu ayrıca oyunun indirdiği o 20GB'lik kısmı gidip kontrol ettiğimde içi boş gözüküyordu ama genede bilgisayarımdan 20GB eksilmiş durumda. Bilgisayarıma indirdiğim programları not aldığım için 20GB eksik olduğunu biliyorum ama genede saçma geldi böyle bir hata çünkü şu 2 hafta içerisinde bir sürü oyun indirdim ama hiçbiri kapatıp açmama rağmen sıfırdan başlamadı.

Geri
Yukarı