Steam'de Yeni! Depolama Yöneticisi

Bildiğiniz üzere birkaç gün önce Steam, indirmeler ara yüzünü güncellemişti. Şimdi ise istemciye yeni bir özellik kazandırıldı:
Depolama Yöneticisi!

1631529310126.png

Oyunlarınızı artık çok daha kolay bir şekilde taşıyabilir, kaldırabilir; kapladıkları alanları görebilir ve hasarlı kütüphaneleri onarabilirsiniz.

Depolama Yöneticisi'ne gitmek için 2 yol mevcut:
  • Steam > Ayarlar > İndirmeler > Kütüphane Klasörleri
  • Kütüphane > İndirmeler > İndirme Ayarları (sağ üstteki çark simgesi) > Kütüphane Klasörleri

Bu özellik çok güzel fakat 5-10 MB güncelleme için 15-20 GB dosya taraması can sıkıyor.
Steam her zaman böyleydi. :D Sadece insanların "Güncellemeyi indirdi ama neden hala bitmedi?" dememesi için dosya yazma işlemini de ayrıntı olarak gösteriyor. Güncelleme notlarında da bu şekilde geçiyor.

Steam her zaman böyleydi. :D Sadece insanların "Güncellemeyi indirdi ama neden hala bitmedi?" dememesi için dosya yazma işlemini de ayrıntı olarak gösteriyor. Güncelleme notlarında da bu şekilde geçiyor.
Yeni gelen güncelleme öncesinde bu kadar beklediğimi hatırlamıyorum ben. Hani bazı oyunlarda dosya durumuna göre bir tık beklerdik ama yeni sürümden sonra daha fazla bekletiyor sanki. Beta sürümüne ilk geldiğinde dosya boyutu gözükmüyordu. Senin dediğin o olabilir mi?

Yeni gelen güncelleme öncesinde bu kadar beklediğimi hatırlamıyorum ben. Hani bazı oyunlarda dosya durumuna göre bir tık beklerdik ama yeni sürümden sonra daha fazla bekletiyor sanki. Beta sürümüne ilk geldiğinde dosya boyutu gözükmüyordu. Senin dediğin o olabilir mi?
Hayır. Belli başlı oyunlarda bildim bileli uzun uzadıya beklerim, indirme bitmiş olmasına rağmen. Sizinki psikolojik, güncellemeden sonra oldu diye düşünüyorsunuz. :)

Hayır. Belli başlı oyunlarda bildim bileli uzun uzadıya beklerim, indirme bitmiş olmasına rağmen. Sizinki psikolojik, güncellemeden sonra oldu diye düşünüyorsunuz. :)
Yüksek boyutlu oyunlar veya güncellemeler için beklemek sorun değil zaten. Bazı ufak boyutlu güncellemeleri yaparken bekletmesi can sıkıyor. Belki de önceden bu kadar dikkat etmiyordum 😄

Yüksek boyutlu oyunlar veya güncellemeler için beklemek sorun değil zaten. Bazı ufak boyutlu güncellemeleri yaparken bekletmesi can sıkıyor. Belki de önceden bu kadar dikkat etmiyordum 😄
Yüksek boyutlu oyunlarda zaten boyut yüksek olduğu için, indirme yaparken bir yandan da yazıyor, indirme bitince yazma işlemi de yakın zamanda bitmiş oluyor.
Ama küçük boyutlarda çoğu zaman bekliyoruz. :D

Biliyorum önemli bir şey değil ama Steam gibi büyük bir şirketin boş alan anlamında kullanılan “free” kelimesini ücretsiz olarak çevirmesi bir tek beni mi rahatsız ediyor ?
Farkındayım, hatta hatırlattığınız için yeniden rahatsız oldum. 🤣

Geri
Yukarı