Steam'deki internet hızı tarayıcıda farklı

erendemiray7

Decapat
Daha fazla  
Nedense Steam'de oyun indirirken 4 mb/s hız alırken Opera'dan bir şey indirirken veya Google Chrome'dan 1mb/s bile olmuyor. Nasıl çözebilirim?

Nedense Steam'de oyun indirirken 4 mb/s hız alırken Opera'dan bir şey indirirken veya Google Chrome'dan 1mb/s bile olmuyor. Nasıl çözebilirim?

Steam direkt sisteme kurulduğundan sistem üzerinde tam intermet hızını kullana biliyor. Fakat tarayıcılar daha farklı bir servere bağlanıyor. Ve bazen her siteye tarama bile yapabiliyorlar. İnternet hızınıza eklentiler hatta yazılım bile engel olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
IDM kurmanıza gerek yok. Chromium tabanlı tarayıcı kullanıyorsanız paralel indirme özelliğini açmanızı öneririm. Böylece tarayıcınız IDM ile aynı şekilde maksimum hızda indirme yapacak.

chrome://flags/#enable-parallel-downloading

IDM kurmanıza gerek yok. Chromium tabanlı tarayıcı kullanıyorsanız paralel indirme özelliğini açmanızı öneririm. Böylece tarayıcınız IDM ile aynı şekilde maksimum hızda indirme yapacak.

chrome://flags/#enable-parallel-downloading
Teşekkür ederim. Bilmiyordum. Şimdi denedim ve söylediğin gibi maksimum hız ile indirme yapıyor. Fakat download ilk başta bir tık takıldı, sonra hızlı şekilde taban yaptı IDM gibi. Bu arada IDM gibi videoları indirme özelliğine sahip tarayıcı eklentisi ya da bunun gibi bir yöntem var mı ?

Teşekkür ederim. Bilmiyordum. Şimdi denedim ve söylediğin gibi maksimum hız ile indirme yapıyor. Fakat download ilk başta bir tık takıldı, sonra hızlı şekilde taban yaptı IDM gibi. Bu arada IDM gibi videoları indirme özelliğine sahip tarayıcı eklentisi ya da bunun gibi bir yöntem var mı ?
Çeşitli eklentiler var. İndirme yapmadığım için aklımda isim yok ancak ufak araştırmayla bulabilirsiniz. Veya alternatif olarak Free Video Converter, Online Video Downloader, Screen Recorder - OnlineVideoConverter.com sitesini kullanabilirsiniz.

@LazJedi Dostum bugün format attım sonra Chrome tarayıcısında bir yavaşlık gördüm hemde bayağı bir. Download değil, siteler arası geçişler aşırı uzun sürmeye başladı. Edge'de bir problem yoktu. Sonra o ayara baktım çünkü ben Gmail giriş yapıp tarayıcıyı senkronize ediyorum. Bu ayara baktım sonra "Default" olarak görünüyordu. Enabled yaptım düzeldi. Disabled yaptım yine son surat indirme yapıyor, ve sanırım siteler arası geçiş daha hızlandı Enabled ve Default'a göre. 🙄

Yeni konular

Geri
Yukarı