Steam'deki oyun fiyatlarının artması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu adı sanı duyulmamış oyunlar 300 TL oluyorsa yeni gelecek oyunlar kim bilir ne olur?

Aslında listeyi biraz popüler oyunlardan yapsalar daha iyi görebilirdi insanlar ne bileyim saçma sapan oyunlar eklemişler. Şunu listeye koymuşlar bilmem neyin DLC'siymiş incelemesi bile yok.

Dolar 2020'den bugüne 3 kat arttı desek kabaca, 2020'de satılan popüler oyunlar ne kadardı şu anda ne kadar tarzı liste yapamamışlar.

Unity of Command diye bir oyun vardı demosunu oynamıştım bayağı zaman önce. İsmini de unutmuştum filtreleyip filan buldum sonra fiyatını gördüm. İlk oyunu 100 TL yapmışlar ikinciyi de 280 TL. Bağımsız oyun yapımcıları artık cent bile kazanamazlar Türkiye'den. Çoğu kişi diyecek ki ben bu bağımsız oyuna 300 TL vereceğime şu firma Türkiye'de yerel fiyatlandırma yapıyor 300 TL'ye oyun satıyor onu alırım.

Bu durum yavaş yavaş oyuncularımızı korsan oyuna yönlendirecek. Kötü oldu ve devamıda gelecek bir görülüyor.

E zaten bu kıytırık oyunlar bu fiyatlardan satılırsa diğer yapımcılar ucuzdan satarsa haksızlık olur, niye satsınlar ki yani.

1, 5 yılı bulmaz yerel fiyatlandırma da kalkar söyleyeyim.

Ben kalktı sanıyordum, eyvah eyvah durum şimdiden böyleyse kalktığını düşünmek bile istemiyorum.

Geri
Yukarı