Steam'deki oyunları PC'de gizleme

Sir Nuvero

Hectopat
Yer
Isparta
Daha fazla  
Merhaba, ben mesela Fall Guys'ı PC'de gizlemek istiyorum yani denetim masası uygulamalar kısmında gözükmesin istiyorum ama Steam gözükebilir. Bunu nasıl yapabilirim?

Ben simgeyi ve adını değiştiriyorum.
Yeterli oluyor.
Ama denetim masasında normal şekilde gözükür.
Örn.
Desktop 31-10-2020 10-22-08-501.png

Var olmaz mı :) CCleaner indirin ve o uygulamayı kayıt defterinden silin denetim masasında gözükmeyecektir.

CCleaner zararlı değil mi?
Var olmaz mı :) CCleaner indirin ve o uygulamayı kayıt defterinden silin denetim masasında gözükmeyecektir.
Oyunu silerken de Steam'dan silersiniz 😏

Peki bir şey merak ediyorum ben CCleaner indirsem dediğinizi yapsam sonra CCleaner'ı silsem yaptığım işlemdeki uygulamalar tekrar denetim masasında gözükür mü?

CCleaner zararlı değil mi?

CCleaner'in zararlı olduğunu düşünmüyorum, ama ben sadece o özelliğini kullanıyorum diğer kayıt defteri düzeltici özelliği zararlı mıdır bilemem. Dediğim şey için indirip kullanırsanız problem olmaz. Zaten oyun Steam üzerinden olduğu için Steam'dan kaldırabilirsiniz. Şahsen ben bazi uygulamalarımı gizlemek için indiriyorum sonra siliyorum CCleaner'i çünkü işim olmuyor :)

1. Önce Kayıt defterinin yedeğini al.
  2. Başlat'a tıklayın, Çalıştır'a tıklayın, Açkutusuna regedit yazın ve ENTER tuşuna basın.
  3. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulup tıklayın:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
  4. Uninstall kayıt defteri anahtarına tıkladıktan sonra Kayıt Defteri menüsünde Kayıt Defteri Dosyası Ver'e tıklayın.
  5. Kayıt Defteri Dosyası Ver iletişim kutusunda, Konum kutusunda Masaüstü'ne tıklayın, Dosya adı kutusuna kaldır yazın ve ardından Kaydet'e tıklayın.
  6. Uninstall anahtarının altındaki her anahtar Program Ekle/Kaldır'da görüntülenen bir programı temsil eder. Her bir anahtarın temsil ettiği programı belirlemek için ilgili anahtara tıklayın ve ardından aşağıdaki değerlere bakın:
    DisplayName - DisplayNameanahtarının değer verisi Program Ekle/Kaldır'da listelenen addır.
    UninstallString - UninstallString anahtarının değer verisi programı kaldırmak için kullanılan programdır
  7. Hala Program Ekle/Kaldır'da görünen programı temsil eden kayıt defteri anahtarını belirledikten sonra anahtara sağ tıklayın ve Sil'e tıklayın.
  8. Anahtarı sildikten sonra Başlat'a tıklayın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve Denetim Masası'na tıklayın.
  9. Denetim Masası'nda Program Ekle/Kaldır'a çift tıklayın.
  10. Program Ekle/Kaldır'da, kayıt defteri anahtarını sildiğiniz programın listede olmadığını doğrulayın.
  11. Program Ekle/Kaldır'daki program listesi doğru değilse, kayıt defterindeki özgün program listesini geri yüklemek için masaüstünüzdeki Uninstall.reg dosyasına çift tıklayabilirsiniz.
  12. Program Ekle/Kaldır'daki program listesi doğruysa, masaüstünüzdeki Uninstall.reg dosyasına sağ tıklayın ve ardından Sil'e tıklayprogramdır.
Bu yöntem Win7 de çalışıyordu ama Win10'da hiç denemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı