Steam'deki oyunu indirmeden başka PC'ye atabilir miyim?

• Konuyu başlatan wixra
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 958

wixra

Centipat
Beyler, bayanlar başlıktada yazdığım gibi mesela CS:GO oyununun dosya konumundaki dosyaları flaş belleğe atsam, ordan pcme format atsam oyunu yüklemeden flaştaki dosyaları direkt PC'ye atarak oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkizim ile çok yaptığım bir olay, şöyle yapman gerekiyor;

Dosyaları eksiksiz kopyala ve o oyuna ait steamapps klasörü içinde bir manifest dosyası olması gerekli, bir çok manifest dosyası olabilir, not defteri ile açarak hangi dosyanın hangi oyuna ait olduğunu bul ve format sonrası aynı dosyaları aynı konumlarına geri koy.

Dikkat etmen gereken bir şey var, bir oyunu indirdiğin zaman Steam'in ilk açılışta kurduğu paketleri kurmama durumu olabilir bu yüzden oyun düzgün başlamaz o paketleri senin elinle kurman gerekli.

Ayrıca manifest dosyası ve dosyaları kopyalarken Steam kapalı olmalı.

İkizim ile çok yaptığım bir olay, şöyle yapman gerekiyor;

Dosyaları eksiksiz kopyala ve o oyuna ait steamapps klasörü içinde bir manifest dosyası olması gerekli, bir çok manifest dosyası olabilir, not defteri ile açarak hangi dosyanın hangi oyuna ait olduğunu bul ve format sonrası aynı dosyaları aynı konumlarına geri koy.

Dikkat etmen gereken bir şey var, bir oyunu indirdiğin zaman Steam'in ilk açılışta kurduğu paketleri kurmama durumu olabilir bu yüzden oyun düzgün başlamaz o paketleri senin elinle kurman gerekli.

Ayrıca manifest dosyası ve dosyaları kopyalarken Steam kapalı olmalı.
Yani ben oyunu tekrar yüklemek zorunda kalmadan sadece dediklerini yaparak oyunu oynayabilirim değil mi? Steam'ı yükleyince tüm dosyaları falan geliyor zaten galiba?

İlk önce istediğin oyunu yedekle. Yedekleme bittikten sonra backups klasörüne o oyunun dosyaları gelecek. O klasörü diğer bilgisayarına aktar. Steam'den geri yükleme seçeneğini seçip o yedeklenmiş klasörü seç. 2. bilgisayarında da o oyunun satın alınmış olması gerekiyor.

İlk önce istediğin oyunu yedekle. Yedekleme bittikten sonra backups klasörüne o oyunun dosyaları gelecek. O klasörü diğer bilgisayarına aktar. Steam'den geri yükleme seçeneğini seçip o yedeklenmiş klasörü seç. 2. bilgisayarında da o oyunun satın alınmış olması gerekiyor.

Bu yöntem daha garanti diyebilirim, manuel dosya transferi yöntemi birkaç defa problem yarattı bende.

Şimdi ben PC'ye format atıcam ve format attıktan sonra oyuna 1 MB bile harcamadan oynamak istiyorum. Senin dediğin yöntemle PC'ye formattan sonra yüklemeden oynayabilir miyim?

Şimdi ben PC'ye format atıcam ve format attıktan sonra oyuna 1 MB bile harcamadan oynamak istiyorum. Senin dediğin yöntemle PC'ye formattan sonra yüklemeden oynayabilir miyim?
Evet, tekrar söyleyeyim. Şimdi ilk başta oyunu Steam'in servisini kullanarak yedekle.
Screenshot_1.png

Sonra şu adrese git; C:\Program Files (x86)\Steam\Backups ve yedeklediğin oyunun isminde bir klasör bulacaksın. Bu klasörü flash bellek veya harici bir diske kopyala. Bilgisayarına format attıktan sonra yedeklenmiş dosyaları tekrar bilgisayarına taşı ve tekrar Steam'ın servisini kullanarak yedekten geri yükle.
Screenshot_2.png

Şu kısımda;
Screenshot_3.png

GÖZ AT butonuna tıklayıp daha önce aldığın oyun yedeği klasörünü seç. Gerisi zaten kolay.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı