Steam'den 20 TL altı hikayeli oyun önerisi

Batman Arkham serisi, The Wolf Among Us, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, The Witcher 3, Ori and the Will of the Wisps, Ori and the Blind Forest.

Black mesa ve ve 2. oyununu oynadım. Muhtemelen siz oynamadınız. Siz hikâyeyi ne sanıyorsunuz acaba? Uzaylı geldi bana vurmam söylendi vurdum falan mı? Xen'e geçişle ortam değişikliği yapılmasını da vaov ne hikaye mi diyorsunuz?
Size göre hikaye ne peki hocam?

Forest.

Half-Life ve hikaye?

Half-Life hikayesiyle ön plana çıkan bir oyun değil, oyunun hikayesi yok gibi bir şey zaten. Oyunun Lore'unu hikaye mi sanıyorsunuz siz?

Oyun evreniyle ilgili şeylere lore denir ve bu Lore'un işlenmesi hikayenin oluşu mudur, kullandığınız kelimeyi doğru seçin.

Size göre hikaye ne peki hocam?
Call of duty ile half life'i kiyaslarsaniz hikâye'nin ne olduğunu görebilirsiniz aynı tür içinde. Çok uzaklaşmak gerekmiyor. Devour vs de hikaye'ye sahip ancak bu oyunlara hikayeli oyun denebilir mi? Sadece ortama bir amaç vermek için araç olarak kullanilmislardir. Half life'ta böyle, düşmanı öldürmek için bir amaç sadece.

Oyun evreniyle ilgili şeylere lore denir ve bu Lore'un işlenmesi hikayenin oluşu mudur, kullandığınız kelimeyi doğru seçin.
İşlenmiyor neredeyse zaten? İtirazım yani konu bu. Benle tanım olarak farklı bir şey söylemiyorsunuz ancak kelime bilgimi sorguluyorsunuz. Aynen hocam baya okuduğunuzu anlama konusunda yetkin birisiniz.

Batman'ın bütün oyunlarını aldım da hangi seri ile oynamam lazım acaba?

Geri
Yukarı