Steam'den Alınan Oyun Kaç Farklı Bilgisayara İndirilebilir?

kopsil

Hectopat
Bir oyunu Steam veya farklı bir platformdan satın alırsam, bu oyuna kaç tane bilgisayara indirebilir? Online olarak oynamak istesek hepimiz oynayabilir miyiz? Hepimiz mutlaka satın alması gerekir mi? PUBG, GTA 5. CSGO tarzı oyunlardan bahsediyorum. Bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

Aile paylaşımı var. En fazla 5 hesaba, 10 bilgisayara indirebilirsiniz bir oyunu. Yalnız sadece 1 kişi oynayabilir aynı anda 5 kişi oynayamaz. Hatta diyelim GTA 5 aldınız 5 kişi ortak. Senin hesabına aldılar GTA 5'i. Sen CS:GO oynarken bile onlar girip GTA 5 oynayamaz.

Aile Kütüphanesi Paylaşımını bilgisayarımda nasıl etkinleştirebilirim?
Aile Kütüphanesi Paylaşımını etkinleştirmek için, öncelikle Steam istemcisinden Steam > Ayarlar > Hesap adımlarını izleyerek Steam Guard'ın devrede olduğundan emin olun. Daha sonra, Ayarlar > Aile (ya da Geniş Ekran modundaysanız, Ayarlar > Aile Kütüphanesi Paylaşımı) sekmesine gelerek belli bilgisayar ve kullanıcılara paylaşım için yetki vermek üzere paylaşım özelliğini etkinleştirin.

Kütüphanemi paylaşmak üzere yetkilendireceğim bilgisayar veya arkadaş sayısında bir sınırlama var mı?
Evet. Aile Kütüphanesi Paylaşımı için belirli bir zaman içerisinde 10 aygıta kadar ve yetkilendirilmiş bilgisayarlarda oyun kütüphanenizi kullanmak üzere 5 hesaba kadar yetki verebilirsiniz.

Paylaşılan bir oyunu oynamak için çevrimiçi olmam gerekir mi?
Evet. Sizinle paylaşılan oyunlara erişmek ve oynamak için çevrimiçi olmanız gereklidir.

Belli oyunları paylaşabilir miyim, yoksa tüm kütüphaneyi mi paylaşmak zorundayım?
Kütüphaneler tümüyle paylaşılır ve ödünç alınır.

Tüm Steam oyunları arkadaşlar ve aile ile paylaşılabilir mi?
Hayır, teknik sınırlamalar nedeniyle bazı Steam oyunları paylaşım için uygun olmayabilir. Örneğin, oynamak için ek bir üçüncü taraf anahtarı, hesabı veya aboneliği gerektiren başlıklar hesaplar arasında paylaşılamaz.

İki kullanıcı aynı anda bir kütüphaneyi paylaşabilir ve oynayabilir mi?
Hayır, paylaşılan bir kütüphane aynı anda yalnızca bir kullanıcı tarafından erişilebilir.

Kütüphanemi bir cihazda başkalarına ödünç verdiğimde, oyunlarıma erişmekte ve oynamakta bir sınırlama olur mu?
Hesap sahibi olarak, oyunlarınıza her zaman erişebilir ve istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. O esnada başkasının oynadığı bir oyuna giriş yapmak istediğinizde, o kişiye oyunu satın alması ya da çıkış yapması için birkaç dakika verilecektir.

Bazen izin vermiş olduğum oyunlara kendim erişemiyorum. Bunun sebebi nedir?
Paylaşılan oyunlar yalnızca hesap sahibi tarafından yetkilendirilmiş cihazlarda oynanabilir. Kullanılan cihaz yetkili olsa bile, hesap sahibinin kütüphanesi başka bir bilgisayarda kullanımdayken paylaşılan oyunlara erişilemez.

Paylaşılan bir oyunun DLC'sinin ve oyun-içi içeriğinin sahibi kimdir ve kim erişebilir?
Bir misafir yalnızca DLC'nin bağlı olduğu asıl oyuna sahip değilse bu içeriğe erişebilir. Misafirler sahibi olmadıkları oyunların DLC'sini satın alamazlar. Bir kullanıcı oyun esnasında satın alma yapabilir, takas gerçekleştirebilir, oyun-içi içerik kazanabilir ya da sahip olabilir, fakat oyun-içi eşyalar hesaplar arasında paylaşılamazlar. Bu eşyalar asıl oyun paylaşılsa da başkasından kiralansa da, ana hesabın mülkiyeti olarak kalacaklardır.

Bölge kısıtlamalı içerik bölgeler arasında paylaşılabilir mi?
Hayır, bölge kısıtlaması olan içerikler kiralanamayacaktır ve ödünç verilemeyecektir.

Diğer kullanıcılar oyunlarımı oynarken hile veya dolandırıcılık yaparsa ben cezalandırılır mıyım?
Kütüphanenizin başkaları tarafından hile veya dolandırıcılık amacıyla kullanılması durumunda Aile Paylaşımı ayrıcalığınız iptal edilebilir hatta hesabınıza VAC yasaklaması uygulanabilir. Ek olarak, VAC yasaklaması olan oyunlar paylaşılamazlar. Güvenli olduğunu bildiğiniz tanıdık bilgisayarları yetkilendirmenizi öneririz. Ve her zaman olduğu gibi, şifrenizi kimseyle paylaşmayın.

Steam'de 'Aile Görünümü' denen alingirle en fazla 5 tane hesaba kadar Steam kütüphaneni paylaşabilirsin. Bazı oyunlarda sıkıntı çıkarabiliyor. Mesela 4-5 kişinin ortaklaşa oyun aldığı bir hesabın kütüphanesini 'aile görünümü' ile kendi hesabıma açmıştım. Oyun denerken DayZ ve GTA V girememiştim. Social Club hesabı Steam'e bağlı olduğu içindi GTA V ama DayZ neden olmadı bilmiyorum. 'Aile Görünümü' alingiri hakkında daha fazla bilgi için: Family View - Family Options - Veri Tabanı - Steam Support

Son düzenleme:
İlla Steamdan mı almak lazım, daha uyguna başka yerlerden alabilir miyiz? Güvenilir başka yerler var mı?

@BilgisayarKurdu @MuX @Realivex @Jira @GameTURK

İlla Steamdan mı almak lazım, daha uyguna başka yerlerden alabilir miyiz? Güvenilir başka yerler var mı?

@BilgisayarKurdu @MuX @Realivex @Jira @GameTURK
DurmaPlay, BursaGB gibi siteler var. Orası Steam'e oranla biraz daha ucuz satıyorlar. Bazıları var steam bakiyesini gerçek paraya çevirmek istiyorlar. Onlarla da anlaşıp hediye yoluyla alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı