Çözüldü Steam'den alınan SW: Battlefront II Origin'de indirilmiş gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
5
Oyunu EA Basic Access ile 2 saat oynayıp, Steam üzerinden Celebration Edition olarak aldım. Steam'den indirirken daha önceden inmiş dosyaları Steam'in oluşturduğu klasöre atarak indirmeyi hızlandırmaya çalıştım ama hiç işe yaramadı. Ben de Origin ile inen dosyaları sildim ve sıfırdan indirme işlemini başlatarak bekledim.

Oyun indi, Origin'e giriş yaptım, oyun tekrar orada gözüktü. (Steam'den indirmeden önce kütüphanemden kaldırmıştım), oyunu açmaya çalışınca resimdeki hatayı aldım. Bilgisayarı yeniden başlatmadan önce konu açmak istedim, ne öneriyorsunuz?

Adsız.png

Not: Konu açılalı yaklaşık 30 dakikayı geçti, ben de yeniden başlattım ama değişen bir şey yok.

Son düzenleme:
@ardayzr Maalesef öyle bir seçenek gözükmüyor oyun inmediği için. İndirmek istediğimde yine aynı hatayı alıyorum.

Ekleme: Origin'in destek sistemiyle görüştüm. Çerezleri temizledim ve bir çeşit rapor çıkartım gönderdim. Bana daha önce önerdikleri çözümü tekrar önererek hatanın Steam'den kaynaklandığını söylediler. Az önce oyunu D sürücüsünden, C sürücüsüne aktardım, işe yaramadı. Keza Origin'i sildim ve tekrar yükledim, yine işe yaramadı. Ben böyle bir şey görmedim, internette kimse daha önce böyle bir sorun yaşamamış. Birkaç gün daha bekleyip iade etmeyi düşünüyorum.

2. Ekleme: Şu anda oyunu 4. kez indiriyorum. Totalde 360 GB'tan fazla bir alana tekabül ediyor...

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Eğer oyunu origin üzerinden indirme şansınız varsa öyle deneyin bence.
Destek sistemine yazdığımda da aynı şeyi söylediler. Lakin Origin üzerinden indirmeye çalışınca Steam sekmesi açılıyor, ki şu anda 5. kez indiriyorum...

Düzeltme: Sorunu 5 kez canlı desteğe, 5 kez tekrar indirmeye ve koca bir gün beklemeyle çözdüm. Canlı desteğin dediğine göre ''Oyunu almak, aylık üyelik (Basic Access) ile oynamak aynı şey değildir. Hesabında değişiklikler yaptım bu sefer işe yarayacak!''

Hesabıma baktığımda iki SW: Battlefront II oyunu vardı. Birinin sağ üst köşesinde üyelik logosu diğerinde Steam logosu gözüküyordu. Tabii ki üyelik logosu olan versiyonu indirme şansım yok.

0,99 Cent kampanyasıyla üyelik alanlar, eğer oyunu Steam'den almak istiyorlarsa bence Origin kütüphanelerine hiç eklemesinler. Ben fikrim olsun belki beğenmem dedim mantıklıydı ama durumu görüyorsunuz. Bugün bir kişi daha aynı hatayı almış, buradan büyük bug çıkabilirmiş gibi geliyor bana ama hadi bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı