Steam'den alışveriş yaparken Papara'dan para kesildi ama alınan ürün kütüphaneye gelmedi

MarbleFalcon

Centipat
Daha fazla  
Bugün saat 16.37'de Steam üzerinden DCS World için DCS: Supercarrier DLC'si alıyordum. Bugün saat 8'de indirim %30 geleceğinden, indirim gelmeden bundle ile almak istedim. Papara'nın cashback imkanı için Papara üzerinden ödemeyi gerçekleştirmeyi tercih ettim ancak Steam ödeme sırasında kartımı kabul etmedi ve satın alım gerçekleşmedi. Sonrasında ise ne göreyim dersiniz? Papara'dan ödeme ve cashback bildirimi geliyordu. Karttaki bakiyemden ücret kesilmişti yani. Steam'de sayfayı yenilememe rağmen DLC kütüphaneme düşmedi. Sonra Steam'den son satın alımlarımı kontrol ettiğimde ise DLC alımını başarısız olarak gösteriyordu.

Konu ile ilgili önce Steam Destek'e yazdım ve hala haber bekliyorum. Bununla birlikte Papara'yı da aradım ve müşteri hizmetlerine binbir uğraş ile (çağrı merkezi rezalet) ulaştım. "Sorunun bir arızadan kaynaklı olduğunu ve gün içerisinde iade yapılacağını" söylediler. Yani kısacası paramı neredeyse 3 saattir rehin aldılar. Çağrı merkezlerini tekrar ve defalarca arayıp "sınırlı bir süremin olduğunu ve eğer ödeme yapamazsam zarara uğrayacağımı" söylememe rağmen bana papağan gibi aynı şeyleri anlattılar. Hem sitelerinde hem de mobil uygulamalarında hiçbir bakım çalışması/arıza uyarısı da yok nedense. "Güvenilir Papara"

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durum bana da olmuştu. Satın alınma işlemi Steam tarafına gitmemişti. Desteğe yazdıktan sonra paramı geri almıştım. Desteğe faturayı atın ve durumu açıklayın.

3 Ekim'de Steam indirimi bitecek. Ben de Papara ile Hornet alıcaktım ki bu konu çıktı karşıma. Muhtemelen sistemsel anlık bir arıza. Umarım indirim bitmeden alırsın dostum. Bundle alıcakmışsın yetişmez de artık. 🙁

3 Ekim'de Steam indirimi bitecek. Ben de Papara ile Hornet alıcaktım ki bu konu çıktı karşıma. Muhtemelen sistemsel anlık bir arıza. Umarım indirim bitmeden alırsın dostum. Bundle alıcakmışsın yetişmez de artık. 🙁
Geri geldi para şimdi. Valla tam zamanında. Bende Hornet var zaten de, SuperCarrier' ı çok ucuza alabiliyorum diye bu kadar çabuk olmaya çalıştım. Ama bundle' da da %30' luk bi fiyat düşüşü oluyormuş. İndirimden almamla pek bir farkı yokmuş yani :d Neyse sorunum da çözüldüğüne göre indirim düşünce temizinden bi Tomcat+Supercarrier alırım artık 😅

Geri geldi para şimdi. Valla tam zamanında. Bende Hornet var zaten de, SuperCarrier' ı çok ucuza alabiliyorum diye bu kadar çabuk olmaya çalıştım. Ama bundle' da da %30' luk bi fiyat düşüşü oluyormuş. İndirimden almamla pek bir farkı yokmuş yani :d Neyse sorunum da çözüldüğüne göre indirim düşünce temizinden bi Tomcat+Supercarrier alırım artık 😅
Hornet varsa SuperCarrier Bundle alman mantıksız. Tomcat ile alırsan fena olur :D Adına sevindim dostum iyi sortiler dilerim.

Dostum Bundle'lar indirimden muaf sayılmayıp üstüne indirim yapmışlar. Çabuk kap. :D

Son düzenleme:
Bugün saat 16.37'de Steam üzerinden DCS World için dcs: Supercarrier DLC'si alıyordum. Bugün saat 8'de indirim %30 geleceğinden, indirim gelmeden bundle ile almak istedim. Papara'nın cashback imkanı için Papara üzerinden ödemeyi gerçekleştirmeyi tercih ettim ancak Steam ödeme sırasında kartımı kabul etmedi ve satın alım gerçekleşmedi. Sonrasında ise ne göreyim dersiniz? Papara'dan ödeme ve cashback bildirimi geliyordu. Karttaki bakiyemden ücret kesilmişti yani. Steam'de sayfayı yenilememe rağmen DLC kütüphaneme düşmedi. Sonra Steam'den son satın alımlarımı kontrol ettiğimde ise DLC alımını başarısız olarak gösteriyordu.

Konu ile ilgili önce Steam Destek'e yazdım ve hala haber bekliyorum. Bununla birlikte Papara'yı da aradım ve müşteri hizmetlerine binbir uğraş ile (çağrı merkezi rezalet) ulaştım. "sorunun bir arızadan kaynaklı olduğunu ve gün içerisinde iade yapılacağını" söylediler. Yani kısacası paramı neredeyse 3 saattir rehin aldılar. Çağrı merkezlerini tekrar ve defalarca arayıp "sınırlı bir süremin olduğunu ve eğer ödeme yapamazsam zarara uğrayacağımı" söylememe rağmen bana papağan gibi aynı şeyleri anlattılar. Hem sitelerinde hem de mobil uygulamalarında hiçbir bakım çalışması/arıza uyarısı da yok nedense. "güvenilir Papara"

Steam Desteğe yazın en iyi çözüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı