Steam'den arkadaşlarla oynanacak oyun tavsiyesi

Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle farkındayım forumda birçok oyun tavsiyesi konusu var ancak bizim ricamız biraz daha farklı. Anlayışınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Şimdi arkadaşlar biz 2 arkadaşız ama yerine göre belki 1-2 arkadaş daha bize katılabilir. PUBG, CS:GO tarzı oyunlardan bıktık.

Survival oyunlar arıyoruz. Yani kendi dünyamız olsun beraber bir şeyler yapalım. Minecraft tarzı ama arkadaşlarımın durumu pek olmadığı için Minecraft (150 TL) alamıyorlar ve grafiklerini pek beğenmiyoruz.

Kısacası oyunda aradığımız özellikler:

Öncelikle oyun Steam'de olacak.
1: Survival olması şart değil ama açık dünya oyunu istiyoruz.
2: Birlikte bir dünyada olalım ama tanımadığımız adamlar girmesin bize ait olsun.
3: Diğer arkadaşlarım online olmasa bile ben oyuna girip oynayabileyim.

Aslında farkındayım tam Minecraft'ı tarif ediyorum arkadaşlar ama bu tarz bir şey arıyoruz. Mesela Witcher 3 haritasında birlikte oynayabilsek efsane olurdu :)

Sabırla okuyup ilgilendiğiniz için tekrardan teşekkür ederim. İyi forumlar, iyi oyunlar.
Bahsettiğiniz oyuna en uygun oyunlardan birisi de Factorio. Çok fazla ödül almış bir oyun, başında saatler geçirilebilecek tarzda. Hele çoklu oyuncu olayı aşırı keyifli. Tavsiye ederim 🙋‍♂️

aradığın oyun The Forest. birebir karşılıyor istediğinizi. ama sadece oyunu kuran kişi sonradan girip base sistemini geliştirebilir.

bir de yeni bir oyun var, Mist Survival diye. eğer bu oyundaki hatalar düzeltilir ve eşli oyun seçeneği gelirse forest'tan daha iyi olacağına eminim.

steamda değil ama apex legends diye bir oyun çıktı zaten haberin vardır ama gene de söyleyeyim overwatch ile pubg karışımı gibi bir oyun ben oynarken zevk alıyorum. tavsiye ederim 3 kişi oynanıyor

Isteklerinizi tam karsilamiyor ama 4 arkadas bolca eglenmek istiyorsaniz Dead by Daylight oneririm. Onun disinda arkadaslarin dedigi gibi Forest olur.

Geri
Yukarı