Steam'den Oyun Alma Süreci Nasıl İşler?

Huseyin H

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Steam'den ilk defa bir oyun alacağım. Fakat aklımda bazı sorular var.
  • Steam multiplayer destekli oyunlarda LAN multiplayer desteği var mı? Varsa ethernet olmadan nasıl 2 PC arasında oynarım?
  • Oyunları Steam'e nasıl bağlarım?
  • Oyunu alırsam CD olarak mı veriliyor yoksa orijinal oyunu indiriyor muyum?
  • İndirme ise birden çok bilgisayara yükleyebilir miyim?
  • Oyun bazen güncelleniyor. Güncellense benim Oyunu da güncellenir mi?
Şu an oyunun cracklisini oynuyorum LAN desteği var. Fakat atölyeden eklentilerini yükleyemiyorum. Bu yüzden orijinal alacağım.
Oyunun adı ve linki: Garry's mod
Garry's Mod on Steam

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Oyunu satın aldığında dijital kütüphanene yüklenir.
  • Senin oyununda izin verirsen güncellenir.
  • Birden çok bilgisayara yükleyebilirsin ancak hepsinden aynı anda oynayamazsın.

2. Sorunun cevabı = Oyunları steam'e bağlama diye bir şey yok. Oyunları steam yönetiyor zaten.
3. Sorunun cevabı = Oyunu orjinal bir şekilde steam kuruyor siz hiç bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.
4. Sorunun cevabı = Birden fazla bilgisayara yükleyebilirsin fakat aynı anda oynayamazsın.
5.Sorunun cevabı = Steam otomatik olarak oyunları güncelliyor.

Steam multiplayer destekli oyunlarda arkadaş eklemen yeterli oluyor. Oda kuruyor host olan kişi, diger kisi oyuna katıl diyor ve iş bitiyor.

Steamden oyun aldıgın an Steamdeki "Kutuphanem" kısmına geliyor ek olarak baglamana gerek yok.

Oyunu alınca orjinal olarak kutuphaneye geliyor.

Birden cok bilgisayara yukleyebilirsin ama aynı anda oynayamazsın.

Altta guncellemeler gorunuyor otomatik olarak oyunlar guncelleniyor istersen durdurabiliyorsun.

Umarım yardimci olailmisimdir.

Peki Net olmadan yerel multiplayer desteği?
Teknik olarak var. Bahsettiğimiz iki bilgisayar bir şekilde aynı ağa bağlıysa LAN ile beraber oyun oynayabilirsiniz (destekli oyunlarda). Router+modem kombonuzun internete bağlı olmasına gerek yok LAN üzerinden oyun için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı