Çözüldü Steam'den oyun indirilmesi nasıl engellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Qlcylmz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunum kardeşimin saçma bir oyunu oynayıp durması. Bunu engellemek istiyorum. Bilgisayara şifre kuramam çünkü ders çalışmak için de kullanıyor. Oyun ücretsiz olduğu için kütüphaneden kaldırsam da geri bulup yüklüyor. Benim amacım oyunu indirememesi ya da Steam'e girememesi. Bunu nasıl yapabilirim?

Çözüm
@Qlcylmz Steam / Ayarlar / İndirmeler / İndirme kısıtlamalarından, bant genişliğini 2 KB olarak ayarlayın.

Bu şekilde ayarlarsanız, kardeşiniz hiçbir şekilde oyun indiremez. Oyunu iner olarak görür ama sadece 2 KB indirme kullanır. Bu kullanımın da size bir etkisi olmaz. 5 ay bile geçse oyunu indiremez. :)

ss.png
Arkadaşlar sorunum kardeşimin saçma bir oyunu oynayıp durması. Bunu engellemek istiyorum. Bilgisayara şifre kuramam çünkü ders çalışmak için de kullanıyor. Oyun ücretsiz olduğu için kütüphaneden kaldırsam da geri bulup yüklüyor. Benim amacım oyunu indirememesi ya da Steam'e girememesi. Bunu nasıl yapabilirim?
Güvenlik duvarı ile Steam'e bağlanmasını engelle.

Firewall ile kural koymakta sıkıntı çekersen şu yazılım işini bayağı bir düzeyde kolaylaştırır:

@Qlcylmz Steam / Ayarlar / İndirmeler / İndirme kısıtlamalarından, bant genişliğini 2 KB olarak ayarlayın.

Bu şekilde ayarlarsanız, kardeşiniz hiçbir şekilde oyun indiremez. Oyunu iner olarak görür ama sadece 2 KB indirme kullanır. Bu kullanımın da size bir etkisi olmaz. 5 ay bile geçse oyunu indiremez. :)

ss.png

Son düzenleme:
Çözüm
@Qlcylmz Steam / ayarlar / indirmeler / indirme kısıtlamalarından, bant genişliğini 2 KB olarak ayarlayın.

Bu şekilde ayarlarsanız, kardeşiniz hiçbir şekilde oyun indiremez. Oyunu iner olarak görür ama sadece 2 KB indirme kullanır. :D bu kullanımın da size bir etkisi olmaz. 5 ay bile geçse oyunu indiremez. :D

Eki Görüntüle 1400939

Bu yöntem iyi ama bence kardeşinin bunu çözmesi 1 saatini almaz gibi geliyor.

Bu şekilde ayarlarsanız, kardeşiniz hiçbir şekilde oyun indiremez. Oyunu iner olarak görür ama sadece 2 KB indirme kullanır. :D Bu kullanımın da size bir etkisi olmaz. 5 ay bile geçse oyunu indiremez. :D

Eki Görüntüle 1400939
Kardeşi sinirden bilgidayarı kırmasa...

Hocam program kurmadan yapabilecek en iyi çözüm bu.

Kardeşinin bulamaması için, Steam dil ayarlarını, kardeşinin bilmediği bir dil olarak ayarlarsa, bulamaz.

Evet hızlı ve basit bir çözüm ama artık Google amcaya sora sora hem dili değiştirir hem de bant genişliğini diye düşünüyorum. Genç kardeşlerimiz canavar gibi. Ama bu dil değiştirme işi de fena değilmiş. Komşu çocuğuna yapmalık :)

Yeni konular

Geri
Yukarı