Steam'e Gelen Oyunların Güncel Kurdan Pahalıya Satılması

Nielle

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
EA oyunları Steam'e gelmeye başladı gelmesine ama adamlar güncel kurla hesaplanan fiyattan daha da pahalıya satıyor. Örneğin Battlefield 5, 40€'ya satılıyor Origin'de. 40€=307 TL yapıyor lakin bu firma oyunu Steam'de 420 TL'ye satıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Diğer firmalara bakıyorum CD projekt 60$'lık Cyberpunk'ı 250 TL'ye satıyor. Diğer firmalar bunu akıl etmiyor olamaz herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat satıcıya kalmış durumda. Origin EA'nin kendi servisi olduğu için orada daha ucuza satması normal. Steam'de satarken bir de komisyon ödüyor Steam'e. Bu yüzden de daha pahalıya satıyor elbet. Ayrıca Türkiye'de euro fiyatları baz alınıyor diye biliyorum.

Steam çıkıp firmalara diyor ki sen oyunları Türkiye'de şu fiyata satarsan insanlar alabilir. Dinleyip dinlememek satıcı firmaya bağlı.

Fiyat satıcıya kalmış durumda. Origin EA'nin kendi servisi olduğu için orada daha ucuza satması normal. Steam'de satarken bir de komisyon ödüyor.

Steam çıkıp firmalara diyor ki sen oyunları Türkiye'de şu fiyata satarsan insanlar alabilir. Dinleyip dinlememek satıcı firmaya bağlı.
Bence dinlese daha çok para kazanırlar. Daha makul fiyatlarda çok daha fazla satın alır çünkü.

EA oyunları Steam'e gelmeye başladı gelmesine ama adamlar güncel kurla hesaplanan fiyattan daha da pahalıya satıyor. Örneğin Battlefield 5, 40€'ya satılıyor Origin'de. 40€=307 TL yapıyor lakin bu firma oyunu Steam'de 420 TL'ye satıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Diğer firmalara bakıyorum CD projekt 60$'lık Cyberpunk'ı 250 TL'ye satıyor. Diğer firmalar bunu akıl etmiyor olamaz herhalde.

Red Alert 3 oyunu 30TL idi ben indirimle 15TL'ye almıştım şimdi oyun 130TL olmuş. DLC bile 120TL bir firmadan bu kadar soğuyabilirim.

BF5'in standart sürümü 307 TL ile satılıyor lakin Steam'de year 2 Edition var o da 420 TL'den indrimle satıyorlar kendi sitesinde 60 Euro yani şu anki kurla 460 TL. Bu arada size kesinlikle katılıyorum.

Steam'de satılan Year 2 Edition ama. Originde 60 Euro 461 TL yapıyor. Daha ucuz Steam'de yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı