Steam'e Rakip Geliyor: Epic Games Store

images (3).jpeg

Epic Games'in büyük başarısı olan Fortnite ile elde ettiği reklam ve gelirin avantajlarını kullanmaya başlıyor. Epic Games yeni oyun marketini geliştirmeye başladı. Bu da Epic Games için yeni bir gelir kapısı anlamına geliyor.

Oyuncular için daha ucuz bir oyun deneyimi ve yapımcıların daha az komisyonlarla oyununu yayınlayabilmesi kulağa hoş geliyor. Şöyle ki Epic Games oyun yapımcılarından 88/12 oranında komisyon almayı teklif ediyor. Steam'de ise bu 70/30 oranında. Yani bu da demek oluyor ki bir oyun yapımcısı"Epic Games Store" oyununu yayınladığında Epic Games ekibi sadece %12 komisyon almayı teklif ediyor. Steam'de ise bu %30 oranında. Arada büyük bir fark var ve Epic Games Store'a geliştirici gözünden bakınca daha cazip görünüyor.

Bu konu hakkında firmanın CEO'su olan Tim Sweeney
"Analizlerimize göre, Steam ve diğer popüler mağazalar, yapımcılardan %30 gibi büyük bir komisyon istiyor ve bu da oyun yapımcılarını oyunlarını daha pahalıya satmaya itiyor" açıklamasında bulundu.

c54047f4da2e46c7baf8ab3222130fd43f081554.jpeg

Gerçekten de bu proje gerçekleştirilirse oyunu oynayan ve yayınlayan kitle rahat bir nefes alabilecek. Bu arada Epic Games yayınlanacak oyunun hangi oyun motoruyla olmasına karışmıyor fakat Unreal Engine 4 olmasını tavsiye ediyor. Gelecek zamanlar da ne kadar başarılı olacak göreceğiz.

Öncelikle üslubunuzu düzeltin. Epic Games'in verdiği kupon ve ücretsiz oyunlar hariç ne artısı var Steam'e göre? Ayrıca daha Epic Games Steam'in yarısı kadar aranma istatistiğine sahip nasıl Steam'i geçsin? Sadece 1 yerde GTA V ücretsiz olduğu zamanda geçmiş. Bu da çok normal.
Eki Görüntüle 639205
(Son 5 yıllık grafik)

Onun çok oynanması benim için iyi yapmıyor.
Senin için iyi yapıyorsa yapıyordur.
Steam bana göre : Cimri, pahalı, indirimleri düşük.
Epic Bana göre : İndirimleri daha iyi, kuponlar, bedava oyunlar.

Steam gibi hem sosyal hem de geniş bir dev dijital dev olursa neden rakip olmasın? Şuan eksikleri say say bitmez arayüz bile itici denebilir :D

Geri
Yukarı