SteamOS nasıldır?

Arch kuracaktım, eğer sadece Steam yok ise onu kuracaktım. Teşekkürler.
Linux bilginiz ne kadar var bilmiyorum ancak Arch, ileri düzeyde Linux bilen kişiler için. Eğer daha düşük seviyede bir bilginiz varsa Arch tabanlı Manjaro'yu önerebilirim. Başınız yanmasın diye söylüyorum.

Uygulama kullanılabilir mi Linux ile uyumlu oyunlar büyük ihtimalle oluyordur ama Windows'a falan çok alıştıysan tabanında GNU/Linux olduğu için biraz karmaşık gelebilir ve Epic Games'den falan da oyun oynayamazsın yardımcı olduysam ne mutlu.

Linux bilginiz ne kadar var bilmiyorum ancak Arch, ileri düzeyde Linux bilen kişiler için. Eğer daha düşük seviyede bir bilginiz varsa Arch tabanlı Manjaro'yu önerebilirim. Başınız yanmasın diye söylüyorum.
Linux bilgim var. Uzun süre Debian/Ubuntu tabanlı sistemler kullandım. Arch ilk kez deneyeceğim.
Uygulama kullanılabilir mi Linux ile uyumlu oyunlar büyük ihtimalle oluyordur ama Windows'a falan çok alıştıysan tabanında GNU/Linux olduğu için biraz karmaşık gelebilir ve Epic Games'den falan da oyun oynayamazsın yardımcı olduysam ne mutlu.
Uygulama kurmayı falan biliyorum sadece deb paketliler kullanılanilr mi diye merak etmiştim.

Uygulama kurmayı falan biliyorum sadece deb paketliler kullanılanilr mi diye merak etmiştim.
Öncelikle Arch'a ileri düzey diyenlere gülüyorum sadece siyah ekranda kuruyorsunuz diye bu kadar büyütüyorsunuz galiba. Öncelikle Arch kullanırken pek DEB pakete ihtiyaç duyacağınızı düşünmüyorum repo'ları gayet geniş ayrıca AUR var kullanması son derece basit bir dağıtım sadece daha önce kurmayanları kurulum korkutuyor. Eğer sizde bundan korkuyorsanız Manjaro yerine EndeavourOS ve Arco Linux önerebilirim. Manjaro önermemin sebebi bloat olması ve Arch felsefesine uymuyor bana göre bildiğiniz Archbuntu gibi bir şey.

Öncelikle Arch'a ileri düzey diyenlere gülüyorum sadece siyah ekranda kuruyorsunuz diye bu kadar büyütüyorsunuz galiba. Öncelikle Arch kullanırken pek DEB pakete ihtiyaç duyacağınızı düşünmüyorum repo'ları gayet geniş ayrıca AUR var kullanması son derece basit bir dağıtım sadece daha önce kurmayanları kurulum korkutuyor. Eğer sizde bundan korkuyorsanız Manjaro yerine EndeavourOS ve Arco Linux önerebilirim. Manjaro önermemim sebebi bloat olması ve Arch felsefesine uymuyor bana göre bildiğiniz Archbuntu gibi bir şey.
Korkmuyorum. 2 tane flash var. Birinde Arch yazdırıyorum diğerinde Linux Lite var. Ayrıca deb derken SteamOS'dan bahsetmek istemiştim.

Geri
Yukarı